21.10.2018, Miroslav Fuks

Michal Šmarda: Ve druhé půli jsme nepředvedli optimální výkon

Michal Šmarda: Ve druhé půli jsme nepředvedli optimální výkonOčekávání náročného duelu pod žižkovským vysílačem byla bezezbytku naplněna. Vysočina na Žižkově častěji držela míč, ale mnoho šancí si proti Viktorii nevypracovala a naopak i díky umu gólmana Vízka žádnou branku neinkasovala. V závěru duelu se navíc radovala z jediné branky utkání, a nakonec i z velmi cenné výhry. Jak ji okomentoval asistent trenéra Michal Šmarda?

„My jsme moc dobře věděli, že nás tady čeká hodně těžké utkání vzhledem k tomu, že se domácí tým dokáže na zápasy proti silným soupeřům kvalitně připravit a dobře naladit. V prvních třiceti minutách jsme byli lepším týmem, dobře jsme kombinovali, ovšem do vyložených šancí jsme se nedostávali. Jenže po úvodní půlhodině naše hra neměla moc velké parametry. Domácí se postupně dostávali do hry a párkrát nebezpečně zahrozili. Co se týče druhé půle, tak jsme rozhodně nepředvedli náš optimální výkon. To nebyl povedený poločas. Chyběl nám pohyb, agresivita, neudrželi jsme balón a vázla nám kombinace. Žižkov se po našich hrubých chybách dostal do šancí a my musíme být rádi, že nás brankář Patrik Vízek podržel a neinkasovali jsme. Těžko bychom tady nepříznivý vývoj otáčeli. Ke konci utkání se k nám přiklonilo štěstí, když jsme dokázali kvalitně zahrát rohový kop, z nějž Petr Tlustý zaznamenal jedinou branku dnešního vyrovnání utkání. Tři body se rozhodně počítají, ale já musím zopakovat, že náš výkon hlavně ve druhé půli nebyl ideální,“ řekl na tiskové konferenci Michal Šmarda, jenž na jihlavské lavičce v úloze hlavního trenéra nahradil disciplinárně potrestaného kouče Martina Svědíka, který dopolední duel sledoval mimo střídačku.

Jak se Vysočina podle Šmardy vypořádala s absencí jednoho z trojice hrotových útočníků? „Klasický útočník samozřejmě disponuje určitými návyky a pohybuje se v zažitých prostorech. Při zdravotní absenci Klobásy a Turyny a při faktu, že Klíma ještě nebyl připraven na celý duel, jsme na špici sestavy museli nasadit hráče z jiných pozic. V určitých fázích duelu se to samozřejmě projevilo. Takový už je fotbalový život a hráči se s tím musí umět porvat. V útoku jsme dnes předváděli několik dobrých momentů, ale určitě tam byly i chyby a negativa. Věříme, že Klobása bude brzy k dispozici, už začíná trénovat.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentářů trenérů Michala Šmardy a Petra Mikolandy z tiskové konference přinášíme slova střelce jediné branky zápasu – Petra Tlustého.