16.07.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Zvítězili jsme po dobrém a zodpovědném výkonu

Michal Hipp: Zvítězili jsme po dobrém a zodpovědném výkonuFotbalisté FC Vysočina završili herní soustředění v Horním Rakousku tím nejlepším způsobem. Po kvalitním výkonu vybojovali cenné vítězství nad předním celkem turecké Süper Lig. Jak výhru 0:2 nad Basaksehir Istanbul viděl kouč Michal Hipp?

 

„Na závěr herního soustředění jsme po dobrém a zodpovědném výkonu porazili nepříjemného a silného soupeře. K utkání jsme přistoupili velmi poctivě a zodpovědně. Dobře jsme se vyrovnali i s faktem, že jsme na předzápasovou přípravu neměli dostatek času, neboť se nám na cestě do Salzburgu porouchal autobus. Zaslouženě jsme zvítězili. Jsem za to rozhodně rád, neboť po třech porážkách 2:1, kdy jsme proti Brnu a Hradci rozhodně nebyli horším celkem, jsme potřebovali uspět. Dodá nám to klid a sebevědomí do ligového startu,“ okomentoval utkání trenér Hipp.

Výkon Vašeho týmu se nezhoršil ani po významném vystřídání ve druhé půli?
Stále platí, že se nacházíme ve stádiu přípravy. Každý hráč bojuje o svoji šanci, snaží se mne zaujmout, ukázat, co v něm je, a prokázat, že náleží do základní sestavy. Mne těší, že mám nyní dostatek hráčů na výběr. Věřím, že se dokážeme trefit do správné jedenáctky na úvod ligy.

Nakolik se výkon tureckého celku změnil oproti pátečnímu utkání proti Plzni, v němž Viktoria zvítězila 0:1?
Včera se hrál velmi vyrovnaný duel s minimem šancí na obou stranách, který nakonec rozhodla chyba v závěru duelu. Jak včera, tak i dnes Basaksehir protočil většinu dostupných hráčů. Na hřišti se tak i dnes objevil velezkušený Belözoglu, albánský reprezentant Cikalleshi, bosenský reprezentant Visca a řada dalších hráčů národních týmů. Opět se ukázalo, že každý zápas je jiný. Každopádně po dnešku platí, že jediným soupeřem, který nás v letní přípravě přehrál, byl německý Duisburg.

Jaký je před prvním týmem FC Vysočina další program?
V neděli dopoledne nás čeká trénink, který bude spíše regenerační pro hráče, kteří dnes odehráli větší porci minut. Ti, kteří v duelu proti istanbulskému týmu nebyli tolik vytíženi, budou mít klasickou tréninkovou jednotku. Poté bude následovat regenerace, oběd a dlouhá cesta autobusem do Jihlavy. V pondělí a úterý budou mít kluci poprvé v letním bloku dvoudenní volno a ve středu absolvují dvě tréninkové jednotky. Zároveň tak najedeme na klasický předzápasový tréninkový mikrocyklus, který vyvrcholí sobotní generálkou na ligu proti Českým Budějovicím.

Jak hodnotíte celý průběh herního soustředění?
V hornorakouském relaxačním resortu Therme Geinberg jsme byli spokojeni ve všech směrech. Našli jsme zde vynikající tréninkové podmínky, skvělou regeneraci, výbornou stravu a v neposlední řadě kvalitní soupeře.

www.oberoesterreich.at

 
Související
Aktuálně

Červení v mrazivém sobotním dopoledni porazili žluté

Fotbalisté FC Vysočina završili první týden zimní přípravy tréninkovým modelovým duelem červených proti žlutým. Červení, za něž nastoupilo více zkušených hráčů, v duelu hraném 2 x 30 minut zvítězili 2:1 (1:0), když dvě branky zaznamenal novic Jakub Selnar. Za poražené se trefil Justin Araujo-Wilson. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu