18.11.2016, Miroslav Fuks

Michal Bílek: Naše situace je těžší a těžší

Michal Bílek: Naše situace je těžší a těžšíTo utkání přesně zapadá do jihlavského zmaru v podzimní části ePojisteni.cz ligy. Vysočina se proti Zlínu prezentovala dobrým a bojovným výkonem, ovšem její úsilí nakonec nebylo odměněno ani bodem. Tabulková situace FC Vysočina tak po další prohře začíná být kritická. Jak důležitý zápas okomentovali jeho aktéři?

„V úvodní půli jsme odehráli velmi dobrých prvních třicet minut. Hráli jsme aktivně, přesně tak, jak jsme si představovali. Vytvářeli jsme si příležitosti a byla velká škoda, že jsme naše vedení nenavýšili na 2:0. Šance jsme na to měli. Místo toho soupeř vyrovnal a ve zbývajících patnácti minutách úvodního dějství se dostal více do hry. Z naší strany to byla spíše křeč, která se přenesla i do druhého poločasu. Inkasovali jsme druhou branku, na kterou mohl odpovědět Krejčí, ale svoji možnost nezvládl. A bylo po výsledku. Dnešní zápas nám nevyšel. Před námi jsou poslední dva podzimní zápasy, z nichž musíme vytěžit co nejvíc. Naše situace je každopádně těžší a těžší,“ řekl úvodem tiskové konference trenér Michal Bílek.

Domácí lodivod byl samozřejmě dotázán i na moment, který rozhodl utkání díky fair-play gestu Antonína Rosy: „Upřímně říkám, že jsem přesně neviděl, kdo střelu na naši branku tečoval. Tonda Rosa nyní jistě bude v očích veřejnosti hrdinou, ovšem já osobně bych tento moment ponechal na posouzení rozhodčího. Ten je na hřišti od toho, aby zaujal stanovisko a nedohadoval se s hráči, jak to vlastně bylo. Přiznám se, že jsem se s takovým rozruchem na popud hráčů ještě nikdy nesetkal. Pokud bychom se přiznávali ke všem sporným či nejasným situacím, který fotbalový zápas přinese, tak bychom se jenom přiznávali a otáčely by se verdikty sudích. Na druhou stranu musím být rád, že se Tonda Rosa zachoval férově, prostě to tak v daný moment cítil jako správné.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Nabízíme slova stopera Antonína Rosy, střelce branky Pavla Dvořáka a trenérů Bohumila Páníka a Michala Bílka z tiskové konference.