22.12.2009, Miroslav Fuks

Mezi defenzivními záložníky dominoval Marek Zúbek

Mezi defenzivními záložníky dominoval Marek ZúbekObsazen je i další post ideální jedenáctky desetiletí FC Vysočina a to konkrétně důležité místo středního defenzivního záložníka. Zde dle očekávání dominoval Marek Zúbek, jenž získal 368 hlasů. Zvítězil tak s velkým náskokem 283 hlasů na Karla Večeřu. Další pořadí: 73 - Schneider František, 48 - Lovětínský Michal, 28 - Demeter Michal, 26 - Gába Jiří, 19 - Karlík Karol, 13 - Slavík Lubomír, 10 - Baštař Petr, 9 - Pacholík Michal, 6 - Ryška Aleš. Zúbka jsme vyzpovídali během nedávného halového turnaje.

 

Co na říkáš na fakt, že tě fanoušci FC Vysočina zvolili do ideální jedenáctky desetiletí našeho klubu?

Je to od nich hrozně hezké a příjemné. Chtěl bych jim za to poděkovat.

Jak na jihlavské působení vzpomínáš?

Bez ohledu na sestup z nejvyšší soutěže, vzpomínám na ročník 2005/06 jen v tom nejlepším. Myslím si, že ho lze hodnotit pozitivně. Za naše výkony se nemusíme stydět. Vždy budu vzpomínat na podporu, kterou nám tehdy fanoušci nejen na hřišti projevovali.

Sleduješ jihlavské výsledky? Jsi s někým z klubu v kontaktu?

Informace z klubu i výsledky stále sleduji. Mám přehled o sestavě a občas si zavolám s Michalem Veselým. Vnímám, že rok 2009 nebyl z pohledu jihlavského klubu příliš dobrý, neboť se na jaře nepodařilo dotáhnout do konce boj o postup a též podzim nedopadl dle očekávání. Na druhou stranu si myslím, že jihlavští fanoušci musí být spokojeni s atraktivitou hry, kterou mužstvo předvádí. Na fotbale jsou přeci nejdůležitější góly a na ty divák chodí. Velká škoda, že přestřelky v závěrečných druholigových kolech neskončily ve prospěch Vysočiny. Vyhlídky na jaro mohly být mnohem lepší.

Jaký z tvého pohledu byl končící rok 2009?

Nebyl příjemný, neboť byl jeho součástí zlínský sestup do II. ligy. Já jsem poté zamířil za kamarádem Rendou Wagnerem do třetiligového rakouského SV Loebendorf. Ani zde se nám zatím nedaří zcela dle představ. I proto doufám, že rok 2010 bude pro mne nejen z fotbalového hlediska lepší.

Jaké máš další fotbalové plány a cíle?

V minulosti jsem plánoval mnohé a nakonec vše dopadlo úplně jinak. Nyní dění nechám spíše volný průběh a snažím se co nejlépe reagovat na nastalou situaci. Jedním ze směrů mého dalšího života by mohlo být trénování. Momentálně jsem asistentem trenéra u brněnského extraligového mladšího dorostu.

  • profil Marka Zúbka na webu FC Vysočina - ZDE.

 
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2019

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2019“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu