17.08.2009, MF DNES - Vysočina - Eva Streichsbierová

Měl jsem střílet s větší razancí, zlobil se Veselý

Měl jsem střílet s větší razancí, zlobil se VeselýDruhé vystoupení na hřišti soupeře, druhá porážka. Zatím to vypadá, že jihlavským fotbalistům výjezdy mimo domácí prostředí absolutně nesvědčí. V Hradci Králové doplatili v úvodním kole na zpackaný první poločas a ve Zlíně se jejich hra v úvodních pětačtyřiceti minutách nesla v podobném duchu.

 
 „Já opravdu nevím, čím to je,“ krčil rameny záložník FC Vysočina Michal Veselý. „Každopádně v obou zápasech nás soupeř dokonale potrestal. My začínáme hrát, až když je příliš pozdě,“ namířil kritiku do vlastních řad.

Přitom právě on měl na kopačce po osmnácti minutách hry vedoucí gól. „Sběhl jsem si mezi obránce a zkoušel vystřelit brankáři do protipohybu. Byla to vyložená šance, kterou jsem sice dobře řešil, ale ta střela měla mít větší razanci,“ povzdechl si osmadvacetiletý fotbalista.

Bohužel neměla! Zlínský gólman Kořínek si Veselého pokus stáhl pod sebe a situaci tím ke spokojenosti domácího publika vyřešil. „No a za minutu už jsme prohrávali,“ smutnil zkušený záložník.

Od té doby vládlo na hřišti jenom jedno mužstvo. „Posledních dvacet minut prvního poločasu pro nás bylo hodně krutých. Mohli jsme být rádi, že jsme inkasovali už jenom jednou,“ přiznal Veselý.

Rozhodčí stál blízko Oživení FC Vysočina přišlo až s proměněnou penaltou po faulu na Tecla. Zlínu se rozhodnutí hlavního arbitra příliš nelíbilo, ale ten ho nehodlal vzít zpátky.

„Já jsem byl od celé situace dost daleko, takže opravdu nemůžu říct, jestli to faul byl nebo ne. Nicméně sudí stál v tu chvíli jenom nějaké tři metry bokem. A nedovedu si představit, že pokud by to faul nebyl, tak že by ho ve Zlíně za takového stavu pískl,“ nepochyboval o oprávněnosti verdiktu jihlavský fotbalista.

Hosté si pak vytvořili ještě jednu gólovou šanci, jenomže Peška ji neproměnil a o chvilku později přišla druhá přesná trefa Žůrka, která znamenala porážku Jihlavy 1:3. „Upřímně řečeno jsme tentokrát na body neměli. Zlín vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal Veselý.

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu