09.03.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Výhry se promítají do herního sebevědomí hráčů

Martin Svědík: Výhry se promítají do herního sebevědomí hráčůVysočinská fotbalová revoluce nekončí! Jihlavský tým zvítězil i ve čtvrtém duelu jarní části! Vysočina na pražské Julisce nastoupila k 200. zápasu v prvoligové historii klubu a toto jubileum oslavila tím nejlepším způsobem – velmi dobrým výkonem a zaslouženým vítězstvím v bitvě dvou sestupem ohrožených klubů! Nakolik byl se zápasem spokojen lodivod Martin Svědík?

 

„V první půli nám opět vyšel vstup do utkání. Byť Dukla měla za stavu 0:1 také jednu šanci, tak jsme dokázali vstřelit poměrně brzkou branku a měli jsme tam pár dalších šancí a mohli jsme přidat další gólové zásahy. Důležité bylo, že jsme po půlhodině hry po krásné akci zvýšili na 0:2. Za tohoto stavu jsme šli do kabin, kde jsme hráčům zdůraznili, že ve druhém dějství chceme hrát nadále aktivně. Jsem rád, že se nám to dařilo do 75. minuty a dokázali jsme i naše vedení zvýšit už na 0:3. Těší mne, že jsme neustále byli nebezpeční vůči soupeřově brance. Až v závěru utkání jsme se nechali zatlačit, z čehož vzešla zbytečná branka v naší síti. Zrodila se po naší standardní situaci a z nedohrání vzniklé situace tak, jak jsme měli. Pak už jsme se logicky soustředili na to, abychom výsledek ubránili. Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě,“ řekl v úvodním hodnocení kouč Martin Svědík.

Nakolik se do dalšího vítězství promítlo sebevědomí, které hráči nabrali v úvodních třech jarních duelech? „Už jsem někde řekl, že takový začátek je na jednu stranu rizikový v tom, že trenér musí krotit euforii hráčů. Na straně druhé však vede k hernímu sebevědomí, které je samozřejmě pro náš výkon velmi důležité. Nepochybně hraje velkou roli. Je však třeba zdůraznit, že naše hra je postavená na tom, abychom byli připravení fyzicky a silově, což nám na hřišti umožňuje neustálou aktivitu v útočné i obranné fázi. Tomu jsme přizpůsobili i zimní přípravu. Kluci moc dobře věděli, proč běhaní a tvrdě trénují,“ zdůraznil Svědík a v závěru tiskovky dodal: „Celý tým, všichni hráči i členové realizačního týmu, jdeme postupnými kroky za jasným cílem, který jsme si v zimě stanovili. Chceme ho společnou prací zdolat!“

Jak duel okom,entoval trenér Dukly Jaroslav Hynek? "Většinu prvního poločasu a u všech třech branek bylo vidět, jaké má Jihlava teď sebevědomí a jak my naopak uděláme vždy raději krok zpátky. To rozhodlo zápas. Jihlava je v laufu a my jen potvrdili, že se nám nedaří. Byly tam pasáže, kdy se naše hra zlepšovala, měli jsme tam šanci za stavu 0:1, která nás mohla hned dostat do zápasu, ale místo toho padla druhá branka. A při třetím inkasovaném gólu máme tři hráči pod míčem, stačilo přitlačit na míč. A my dáme nejnebezpečnějšímu hráči dostatek prostoru na zakončení. V závěru jsme začali hrát úplně jiný fotbal, přestali jsme hrát alibisticky a měli jsme dostatek příležitostí, abychom s výsledkem něco udělali. Vítězství ale zůstalo Jihlavě, která zaslouženě vyhrála. Ten závěr by však měl být impulz do dalších zápasů. Musíme být aktivní, udělat krok k míči a ne od míče. Zda u toho budu dál já, není otázka na mě. Já si jen uvědomuji, že hrajeme o záchranu, nic jiného mě nezajímá."

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka z tiskovky přinášíme slova střelců jihlavských branek – Lukáše Zoubeleho a Jozefa Urblíka.


 
Související
Aktuálně

Tři body zůstávají na Vysočině!

Jihlava vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:1. O první branku se postaral Jakub Selnar. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácí Vysočiny Luis Arroyo. Hosté korigovali výsledek po standardní situaci v 90. minutě a snížili na 2:1. Vysočina si pohlídala závěr utíkání a připsala si první 3 body do tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu