26.05.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Rozhodlo neproměnění čtyř velkých šancí

Martin Svědík: Rozhodlo neproměnění čtyř velkých šancíFC Vysočina byl vloni v létě tipován na sestup a jeho podzimních deset bodů mu přisuzovalo jen minimální záchranářské šance. Jihlavský se však dokázal vzepjat k výborným jarním výkonům a cenným bodovým ziskům. Jenže poslední krůček učinit nedokázal. V posledních třech kolech nevstřelil branku, získal jediný bod a při horší vzájemné bilanci ani třicet vybojovaných bodů na záchranu v české nejvyšší soutěži nestačilo.

 

Po dvanácti letech tak na stadiónu v Jiráskově ulici znovu zavládl smutek a zmar ze sestupu z I. ligy. Logicky se přenesl i do pozápasových slov jihlavských fotbalistů a kouče Martina Svědíka: „Co říci? Prohráli jsme 0:2 a sestupujeme. Bez gólu se prostě vyhrát nedá a my jsme jej nedali už tři zápasy. A navíc jsme dnes i jeden dostali. Vypracovali jsme si čtyři velké šance, které jsme však neproměnili. Obraz hry mi připomínal duel se Spartou. Myslím, že se trochu projevila kvalita ve finální fázi i v zakončení. Ta v posledních zápasech nebyla v pořádku. Na druhou stranu si myslím, že celé jaro nám, až na dva zápasy s Jabloncem a v Ostravě, velice dobře fungovala defenzíva. Nedostávali jsme více, než jeden gól. Bohužel, dnes jsme, podobně jako se Spartou, inkasovali lacinou a hloupou branku. A vidíte, zrovna třeba ten bod se Spartou, který jsme si tehdy jistě zasloužili, nám nakonec v konečném účtování chyběl. Prožívám obrovské zklamání a nejsem nyní schopen úplně racionálního uvažování. Emoce jsou ještě ve mně, na tento zápas, kdy jsme hráli o všechno, budu myslet ještě hodně dlouho. Těžko jej vymažu ze svého života a paměti. Jsme hodně náročný nejen vůči hráčům, ale i vůči sobě. Tento sestup beru jako svoji velkou prohru,“ řekl úvodem svého hodnocení na tiskovce nesmírně zklamaný domácí lodivod.

Vysočina byla po velmi nevydařeném podzimu takřka odsouzena k sestupu, přesto nakonec scházela jen strašně málo k tomu, aby svoji jarní záchranářskou jízdu dotáhla do úspěšného konce. O to více to jistě mrzí, že? „Už se možná zdálo, že jsme ze sestupového ohrožení vyklouzli, ale my jsme pořád věděli, že nám k záchraně schází finální krok. Ten jsme bohužel neudělali ani doma se Spartou, ani v Brně a ani dnes s Karvinou. Měli jsme to ve svých rukách, měli jsme na to tři pokusy, ale nezvládli jsme to. Jediný bod, který jsme uhráli v Brně, při souhře dalších výsledků našich soupeřů nestačil. Ano, můžeme si říci, že nás před sezónou všichni tipovali na sestup. Můžeme se pochválit za to, že jsme udělali z hlediska FC Vysočina krásných dvacet jarních bodů ze 14 utkání. Jenže aby to všechno mělo svůj efekt a potvrzení, tak naše jarní snažení mělo dopadnout jinak. Dnes jsme zklamaný z výkonu některých hráčů. Více jsem čekal zejména od těch zkušených, kteří mají tým táhnout. Od Zoubeleho nebo Dvořáka. Navíc v posledních třech kolech zůstal Ikaunieks dlužen své pověsti kanonýra. Do velkých šancí se sice dostal, ale neproměnil je. Velká škoda, že z Jihlavy neodchází na vrcholu, ale naopak v situaci, kdy jsme sestoupili do II. ligy,“ uvedl Svědík.

Klíčovou branku jste inkasovali v 65. minutě. Zbývalo více než 25 minut do konce duelu. Přesto se tým nezmohl na víc, než byl platonický územní tlak a snaha. Kde hledat příčinu? „Když Karviná za příznivého stavu zaleze do defenzivního postavení, tak těžko můžeme myslet, že ji bude tým jako Jihlava přehrávat. Snažili jsme se nakopávat balóny, posílat centry a dostávat se k odraženým míčům. Bohužel jsme se k nim většinou nedostali. Za stavu 0:0, kdy byla hra otevřená, jsme si šance vypracovali, ale po inkasované brance a pod

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Martina Svědíka a Lubomíra Vlka z tiskovky přinášíme slova velmi smutného kraního záložníka Jakuba Fulneka.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce července 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc červenec. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu