26.05.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Rozhodlo neproměnění čtyř velkých šancí

Martin Svědík: Rozhodlo neproměnění čtyř velkých šancíFC Vysočina byl vloni v létě tipován na sestup a jeho podzimních deset bodů mu přisuzovalo jen minimální záchranářské šance. Jihlavský se však dokázal vzepjat k výborným jarním výkonům a cenným bodovým ziskům. Jenže poslední krůček učinit nedokázal. V posledních třech kolech nevstřelil branku, získal jediný bod a při horší vzájemné bilanci ani třicet vybojovaných bodů na záchranu v české nejvyšší soutěži nestačilo.

 

Po dvanácti letech tak na stadiónu v Jiráskově ulici znovu zavládl smutek a zmar ze sestupu z I. ligy. Logicky se přenesl i do pozápasových slov jihlavských fotbalistů a kouče Martina Svědíka: „Co říci? Prohráli jsme 0:2 a sestupujeme. Bez gólu se prostě vyhrát nedá a my jsme jej nedali už tři zápasy. A navíc jsme dnes i jeden dostali. Vypracovali jsme si čtyři velké šance, které jsme však neproměnili. Obraz hry mi připomínal duel se Spartou. Myslím, že se trochu projevila kvalita ve finální fázi i v zakončení. Ta v posledních zápasech nebyla v pořádku. Na druhou stranu si myslím, že celé jaro nám, až na dva zápasy s Jabloncem a v Ostravě, velice dobře fungovala defenzíva. Nedostávali jsme více, než jeden gól. Bohužel, dnes jsme, podobně jako se Spartou, inkasovali lacinou a hloupou branku. A vidíte, zrovna třeba ten bod se Spartou, který jsme si tehdy jistě zasloužili, nám nakonec v konečném účtování chyběl. Prožívám obrovské zklamání a nejsem nyní schopen úplně racionálního uvažování. Emoce jsou ještě ve mně, na tento zápas, kdy jsme hráli o všechno, budu myslet ještě hodně dlouho. Těžko jej vymažu ze svého života a paměti. Jsme hodně náročný nejen vůči hráčům, ale i vůči sobě. Tento sestup beru jako svoji velkou prohru,“ řekl úvodem svého hodnocení na tiskovce nesmírně zklamaný domácí lodivod.

Vysočina byla po velmi nevydařeném podzimu takřka odsouzena k sestupu, přesto nakonec scházela jen strašně málo k tomu, aby svoji jarní záchranářskou jízdu dotáhla do úspěšného konce. O to více to jistě mrzí, že? „Už se možná zdálo, že jsme ze sestupového ohrožení vyklouzli, ale my jsme pořád věděli, že nám k záchraně schází finální krok. Ten jsme bohužel neudělali ani doma se Spartou, ani v Brně a ani dnes s Karvinou. Měli jsme to ve svých rukách, měli jsme na to tři pokusy, ale nezvládli jsme to. Jediný bod, který jsme uhráli v Brně, při souhře dalších výsledků našich soupeřů nestačil. Ano, můžeme si říci, že nás před sezónou všichni tipovali na sestup. Můžeme se pochválit za to, že jsme udělali z hlediska FC Vysočina krásných dvacet jarních bodů ze 14 utkání. Jenže aby to všechno mělo svůj efekt a potvrzení, tak naše jarní snažení mělo dopadnout jinak. Dnes jsme zklamaný z výkonu některých hráčů. Více jsem čekal zejména od těch zkušených, kteří mají tým táhnout. Od Zoubeleho nebo Dvořáka. Navíc v posledních třech kolech zůstal Ikaunieks dlužen své pověsti kanonýra. Do velkých šancí se sice dostal, ale neproměnil je. Velká škoda, že z Jihlavy neodchází na vrcholu, ale naopak v situaci, kdy jsme sestoupili do II. ligy,“ uvedl Svědík.

Klíčovou branku jste inkasovali v 65. minutě. Zbývalo více než 25 minut do konce duelu. Přesto se tým nezmohl na víc, než byl platonický územní tlak a snaha. Kde hledat příčinu? „Když Karviná za příznivého stavu zaleze do defenzivního postavení, tak těžko můžeme myslet, že ji bude tým jako Jihlava přehrávat. Snažili jsme se nakopávat balóny, posílat centry a dostávat se k odraženým míčům. Bohužel jsme se k nim většinou nedostali. Za stavu 0:0, kdy byla hra otevřená, jsme si šance vypracovali, ale po inkasované brance a pod

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Martina Svědíka a Lubomíra Vlka z tiskovky přinášíme slova velmi smutného kraního záložníka Jakuba Fulneka.

 
Související
Aktuálně

Vysočina bude v Opavě bojovat o vítěznou tečku za nevydařeným ročníkem

S Opavou jsme fotbalový ročník 2023/24 plni očekávání v červenci zahajovali a na stadiónu tohoto slezského klubu jej budeme v sobotu 25. května od 17:00 hodin končit. Dopíšeme příběh sezóny, jejíž první polovina vzbudila takřka postupovou naději, ovšem jarní odvety zůstaly hluboko za očekáváním. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
  • 2022:
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu