07.04.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Líbilo se mi, jak se mužstvo po vyloučení semklo

Martin Svědík: Líbilo se mi, jak se mužstvo po vyloučení semkloVysočina v Olomouci vybojovala velmi cenný a povzbuzující bod a po dvou porážkách si do nesmírně vyrovnané tabulky HET ligy připsala další bodový zisk. Kouč Martin Svědík po utkání neskrýval svoji spokojenost jak s důležitou remízou, tak i s výkonem svých svěřenců, kteří na zasloužené vyrovnání dosáhli v početním oslabení. Co vše na tiskovce řekl?

„V první půli bylo jasně patrné, že jsme do utkání vstoupili mnohem lépe, než v předchozích dvou duelech. Byli jsme hodně aktivní jak defenzívě, tak i v ofenzívě. Ale scházela tomu finální fáze, kdy naše centry do šestnáctky nenacházely adresáty. Neměli jsme vhodné doplnění nebo výběr místa. V tomto ohledu bylo znát, jak moc nám schází Ikaunieks. Bohužel jsme ve vápně udělali dvě chyby po centrech a následných odražených balónech. V první situaci skvěle zasáhl Rakovan, ovšem pár minut před odchodem do kabin jsme situaci nedohráli a Plška jsme nechali trestuhodně volného. Byla to škoda, neboť si myslím, že jsme zápas měli dobře rozehraný,“ řekl Martin Svědík k hodnocení prvního dějství a ve svém pozápasovém komentáři dále pokračoval: „V poločase hráčům k jejich výkonu nebylo prakticky co vytknout a apelovali jsme na ně, aby se nadějně rozjeté ofenzivní akce promítly i do finální fáze. Myslím si, že se nám to dařilo, jenže pak přišlo Marovo vyloučení. To zatím nechci komentovat, protože jsem ho detailně neviděl. Líbilo se mi, jak se poté mužstvo semklo a došlo si za zaslouženým vyrovnáním. Poté jsme se snažili být nadále nebezpeční z brejků a hrozit ze standardních situací. Při nich jsme byli nebezpeční po celé utkání a korunovali jsme to vyrovnávací brankou. Domácí si tím, že hráli v početní převaze, vytvářeli tlak. Hlavně z nakopávaných míčů. Museli jsme být koncentrovaní a vše poctivě odehrát v šestnáctce, což se nám nakonec podařilo. Vybojovali jsme cenný bod.“

Svědík připomněl, že se musel obejít bez čtyř hráčů, kteří v úvodu jara figurovali v základní sestavě: „Těch změn dnes bylo hodně. Jak Zoubele, tak Ikaunieks nám z hlediska kvality ofenzívy i zakončení chyběli. Absentoval i motor středu pole Urblík. Za něj nastoupil Mara, který do svého vyloučení odehrál velmi dobrý zápas. Škoda, že bude za týden scházet.“

Sigmu jste nepustili do její typické kombinační hry. Čím si to vysvětlujete? „Hlavně jsme domácí nechtěli pustit do založení útoků a donutit ji k nakopávání míčů. Tím jsme eliminovali rotaci hráčů a přihrávkové kombinace. Olomouc tak dnes vyházela strašně moc jednoduchých míčů, což nám hrálo do karet. Bylo to i tím, že jsme si po našich posledních dvou duelech vyhodnotili statistická data. Zjistili jsme, že jsme nebyli nedostatečně agresivní, nedostupovali jsme soupeře a méně jsme sprintovali a běhali. Dnes jsme si znovu dokázali, že když na hřišti dobře pracujeme, tak můžeme uspět. V těchto aspektech naše soupeře musíme předčít. A s těmito atributy pak přijde i fotbalová kvalita. Nikdy to ale není naopak. V boji o záchranu je pro nás každý bod důležitý. Jen škoda, že to nepřišlo před týdnem, kdy jsme Baník nastartovali. Spodek tabulky se tak zase velice vyrovnává,“ uzavřel svůj komentář Svědík.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka z tiskovky přinášíme slova Pavla Dvořáka, jehož trefa FCV zajistila cenný bod. Video nabízí i bonus v podobě přivítání střelce v kabině po splnění mediálních povinností!