04.11.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: České Budějovice si výhru zasloužily

Martin Svědík: České Budějovice si výhru zasloužilyVysočina toužila po vítězství v Českých Budějovicích, čímž by na čele tabulky odskočila na rozdíl šesti bodů. Místo toho ve šlágru podzimu zvítězilo Dynamo, čímž svého soka na špici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bodově srovnalo. Co po důležitém utkání řekli do novinářských diktafonů jeho aktéři?

Martin Svědík měl po utkání ke spokojenosti s výkonem svých svěřenců daleko: „Už od začátku utkání bylo patrné, že domácí jdou za vítězstvím usilovněji. Zejména úvodní dějství bylo z našeho pohledu velice špatné. Řada hráčů předvedla průměrný či dokonce podprůměrný výkon. Naše hra nebyla na patřičné úrovni z hlediska agresivity, dostupování hráčů, narušování rozehrávky a hlavně v tom, že všechny balóny, které jsme dostali dopředu a chtěli jsme rozvinout nějakou akci, jsme ztráceli. Bylo to o naší nekvalitě, výkony krajních hráčů nebo útočníka byly velice špatné. Logicky nás to dostávalo pod optický tlak, kdy si Dynamo vytvořilo územní převahu korunovanou standardkami či rohovými kopy. Na druhou stranu jsme domácí nepouštěli do větších šancí, snad vyjma jedné standardky. Do druhého poločasu, byť jsme si jasně řekli, co bychom v naší hře chtěli změnit a zlepšit, jsme vstoupili špatně. Po ztrátě míče ze strany Šefčíka došlo k sérii tří rohů, která vedla k úvodní brance duelu. Poté sice z naší strany přišel zlepšený výkon, ale řešení našich šancí či vůbec celé útočné fáze nebylo na takové úrovni, aby vedlo ke gólu. Škoda hlavičky Tlustého po rohovém kopu nebo kontru, na jehož konci byla střela Klímy. Možná měl tuto situaci přenechat k zakončení Fulnekovi, jenž se nacházel v lepší pozici. Vyrovnávací braku jsme nevstřelili a místo toho jsme v nastaveném čase inkasovali druhý gól. Myslím si, že České Budějovice si dnes výhru zasloužily. My musíme náš výkon do příštího domácího duelu proti Ústí nad Labem významně zlepšit. Hlavně přístup některých hráčů mne hodně mrzí. Tohle od nich nebylo ani na druhou ligu,“ řekl na tiskovce jihlavský lodivod.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Martina Svědíka z tiskové konference přinášíme slova zkušených fotbalistů – Petra Tlustého a Lukáše Zoubeleho.