13.04.2008, Miroslav Fuks

Marko: „Hráči musí odčinit svůj výkon v Ústí!“

Marko: „Hráči musí odčinit svůj výkon v Ústí!“Trenér Karol Marko měl po utkání v Ústí nad Labem se spokojenosti daleko. „Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a to se bohužel nezměnilo prakticky v celé první půli. Hráči hráli profesorsky a snad si mysleli, že si soupeř vstřelí branku sám. První půli jsme tak doslova promarnili a mohli jsme být rádi, že jsme neinkasovali. Až ve 42. minutě jsme zahráli první fotbalovou kombinaci, která vedla k penaltě. Tu Faldyna bohužel neproměnil, to se může stát.“

V poločasové přestávce hráči zažili „mytí hlav“ a to spolu s nasazením Váchy a Veselého vedle k oživení a zlepšení naší hry. Zápas jsme poté měli kontrolou a začali jsme být před brankou Ústí nebezpeční. Přišla však chybička, která vedla k poměrně přísnému vyloučení Kadlece. V danou chvíli jsme chtěli zraněného Cihláře vystřídat Hušbauerem. Místo toho přišel Rabušic a přeskupili jsme sestavu na 3 – 4 – 2. Vzápětí však přišel gól ze standardky... Hráči naštěstí nadále hráli aktivně, nakopli se a vybojovali dva rohy. Z prvního hlavičkoval Schneider těsně vedle a druhý proměnil Vácha ve vyrovnání. Dokonce jsme měli v posledních minutách obrovskou šanci, jenže Faldyna po akci Rabušice neproměnil. Za závěr zápasu hráče musím pochválit. Bohužel pouze za něj.

Zaskočilo vás Ústí něčím?

Jako každý zachraňující se tým hrálo jako o život. Hráli obětavě, důrazně a navíc disponují i velmi dobrými fotbalisty. My jsme nedokázali hrát náš kombinační fotbal.

Který hráče vás svým výkonem potěšil a naopak?

Nemám ve zvyku hráče kritizovat prostřednictvím médií. Vyříkám si to s nimi v pondělí v kabině.

V případě výhry v Ústí jste se mohli zajímavě přiblížit horním příčkám tabulky...

Na tento aspekt jsme určitě nemysleli. Jdeme soustředěně zápas od zápasu s cílem uhrát maximum možných bodů.

Při vyloučení Kadlece a vykartování Vepřeka vás příště proti Příbrami čekají problémy se složením obrany...

Máme připraveno více variant, které jsme si vyzkoušeli během zimy.