23.05.2009, Miroslav Fuks

Marko: „Mužstvo má slabou psychickou odolnost“

Marko: „Mužstvo má slabou psychickou odolnost“Sobota 23. května se do desetileté kroniky FC Vysočina zapsala černým písmem. Hráči prvního týmu dospělých tento den utrpěli nejvyšší porážku v historii klubu – 5:0 v Sokolově. Jak si tuto blamáž vysvětluje kouč Karol Marko? Jak je možné inkasovat během devíti minut tři góly?

 
Zápas se mi hodnotí velmi těžko. Přestože jsme si neposčetněkrát před utkání zdůrazňovali otázku koncentrovanosti na úvod utkání, tak opak byl pravou. Hráči v úvodní desetiminutovce předvedli hrubou nekoncentrovanost a zlehčení herních situací. Přitom jsme z nich měli na tréninku před utkáním i při ranní rozcvičce velmi dobrý pocit... Fotbal je postavený psychické odolnosti a sportovních schopnostech jednotlivců. V těchto aspektech jsme však hrubě zklamali.

Jak vypadal zbytek zápasu?

Pouze se dohrával. V týmu neexistovala síla, která by výsledek nějak zvrátila. Domácí celek byl samozřejmě naopak ve velké euforii.

Čím si u aspiranta postupu vysvětlit takto tristní jaro a posledních pět porážek v sedmi zápasech?

Toto mužstvo má bohužel velmi slabou psychickou odolnost a nízkou úroveň bojovnosti. Hráči v těžkých chvílích na hřišti nedokázali, že do ligy chtějí postoupit. Nezvládají nutnost vítězit a být v kritických momentech úspěšní. Ke všemu nám na jaře nesmírně chybí střelecká potence Petra Faldyny.

Dáváte si i vy, jako trenér mužstva, vinu na jeho výkonech?

Jako kouč mám samozřejmě maximální zodpovědnost za jeho výsledky. Zodpovědnosti se rozhodně nezbavuji. S týmem se neustále snažím pracovat, efekt to však nepřináší.

S jakým cílem půjdete do zbývajících dvou kol II. ligy?

K tomu se nyní nechci vyjadřovat.

 
Aktuálně

Permanentkáři, potvrďte své místo na stadiónu pro duel s Hradcem!

Fotbalové stadióny pod vlivem vládních opatření své brány stále nemohou otevřít dokořán, ale volných míst přibývá! Dle aktuálního limitu je na nich místo pro zhruba 300 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme pro část držitelů permanentních vstupenek,... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu