17.04.2014, Miroslav Fuks

Marek Jungr: Bohemce máme co vracet

Marek Jungr: Bohemce máme co vracetOfenzivní středopolař Marek Jungr je jediným členem kádru FC Vysočina, který v dospělé kategorii oblékal dres Bohemians 1905. Navíc se po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty může vrátit do sestavy, tudíž jsme si ho dovolili požádat o aktuální rozhovor.

 

V Ďolíčku jsi působil hned dvakrát. Jak na tato hostování vzpomínáš?
Poprvé to bylo v letech 2001 až 2003, kdy jsem v Bohemians působil ve starších žácích a v mladším dorostu. Poté jsem přestoupil do Sparty. Hostování na jaře bylo příjemné v tom, že se nám podařilo vybojovat postup do Gambrinus ligy. Horší bylo to, že jsem nenastupoval tak často, jak bych si představoval. Proto jsem pro podzim 2009 raději zvolil variantu hostování v Příbrami.

Je v kádru Klokanů nějaký hráč, s nímž jsi působil v jednom dresu?
Vzpomínám si na krajní záložníky Davida Barteka a Jana Moravce.

Několik kol jsi odehrál pod hrozbou inkasování čtvrté žluté karty? Ovlivňovalo to nějak tvůj výkon v zápase či nasazení?
Hráč si to uvědomí před zápasem, ale na hřišti na to už nemyslí. Jsem rád, že jsem si trest „odseděl“ a můžu s čistým štítem dohrát zbývající jarní část ligy.

Byl některý z obdržených žlutých kartónků zbytečný?
Zbytečná je vlastně každá žlutá karta.

Jak se ti líbil výkon tvých spoluhráčů proti Plzni?
Kluci na Viktorii odehráli velmi dobré utkání. Dokázali se zvednout i po smolné první brance, která padla hned v úvodních sekundách druhé půle. Vyrovnali, vybojovali výborný bod a potvrdili, že tým má na jaře dobrou formu.

Místo prvoligového duelu ses udržoval v zápasovém rytmu díky pondělnímu startu v Juniorské lize proti Příbrami. Jak velký rozdíl to byl oproti duelu Gambrinus ligy?
Pro mladé hráče Juniorská liga rozhodně představuje prospěšnou soutěž. Rozdíl oproti Gambrinus lize je samozřejmě markantní v síle, nasazení, technice a myšlení hráčů. Zápas proti Příbrami byl specifický rozmary počasí, kdy dokonce musel být na pár minut přerušen kvůli kroupám. Jinak jsme v něm podali dobrý výkon a zvítězili zaslouženě. Vytvořili jsme si celou řadu dalších příležitostí a rozdíl ve skóre mohl být i vyšší.

V pátek vás čeká důležitý zápas proti Bohemians. Co by na Klokany mělo platit?
Bohemce máme co vracet, neboť na podzim jsme na jejím stadiónu podali velmi špatný výkon. Klokani byli lepší, vytvořili si více šancí a my získali bod se štěstím. Do nadcházejícího domácího zápasu musíme jít s ještě větší vervou a aktivitou, než do předchozích duelů. Důležité bude, zda dokážeme vyhrávat osobní souboje a sbírat odražené míče.

Chtěl bys využít příležitosti a něco touto cestou vzkázat fanouškům?
Máme výborné fanoušky, kteří si od celého týmu zaslouží velké poděkování. Věříme, že se na jejich podporu budeme moci spolehnout i v pátečním zápase. Všichni bychom si přáli, aby návštěvnost na našem stadiónu měla vzrůstající tendenci, a konečně jsme se dočkali zcela zaplněného stadiónu.

 
Související
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu