07.12.2012, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Majitel fotbalové Jihlavy: Příjemně mě překvapil herní projev týmu

Majitel fotbalové Jihlavy: Příjemně mě překvapil herní projev týmuČlověk se nemá rouhat a má být spokojený s tím, co je. I takové je hodnocení výkonu jihlavských fotbalistů v podzimní části první fotbalové ligy pohledem Františka Vaculíka, generálního ředitele akciové společnosti PSJ a představitele společnosti Limar Capital.

 

"Na druhou stranu, protože já jsem věčně nespokojený člověk, říkám, že bodů mohlo být víc," pokračuje s úsměvem hlavní majitel FC Vysočina. Ten tuší, že prvoligový nováček mohl dosáhnout na vítězství v duelu se Slavií či Libercem a pomýšlet mohl i na překvapivou remízu v Plzni.

"Pak by se nám dýchalo mnohem lépe," uvědomuje si Vaculík. "Ale je pravda, že veledůležité zápasy, ať už s Českými Budějovicemi a Ostravou, se nám podařilo zvládnout," dodává.

FC Vysočina se do nejvyšší fotbalové soutěže vrátila po šesti letech. Jak se podle vás první liga za tu dobu změnila?
Přiznám se, že se mi to momentálně těžko porovnává. Dřív jsem ligu znal ze zápasů jiných týmů. Letos jsem neviděl možná jen dva duely Vysočiny, na které jsem nemohl. A naopak ostatní už jsem tolik nesledoval. Ale v konečné podobě si myslím, že úroveň letošní ligy není špatná. Hraje se poměrně útočný fotbal, nevidím tam tolik bránění a betonování.

Na mnohem ofenzivnější notu při svém návratu do ligy vsadila také Jihlava.
Souhlasím. V čem vidím u nás hlavní rozdíl, to je opravdu v tom, že alespoň v tom prvním půlroce hrála Vysočina mnohem důstojnější roli, než se nám dařilo před šesti lety. A to se nebavím o bodech, ale o fotbalovém přednesu. Myslím, že jsme pro ligu příjemným oživením.
To ostatně uznávají také soupeři včetně zástupců těch nejlepších týmů – Plzně či Sparty.Když mluvíme o velkých klubech, mám zde SMS od pana Paclíka, kterou jsem dostal po zápase v Plzni, na kterém jsem nebyl. (Vytáhne mobil a čte: "Hráli jste fakt skvěle. Nejlepší výkon ve Štruncových sadech, včetně Evropské ligy.")

To je asi příjemné ocenění...
To ano. Zdeněk Tulis (ředitel FC Vysočina) dostal dopis od fanouška Plzně, který Vysočině děkuje za to, co v Plzni předvedla. Protože na rozdíl od ostatních týmů absolutně nebetonovala, ale pokoušela se hrát stále otevřeně.

Uznání Jihlava ale sklízí také za zázemí či výborné fanoušky...
To je poděkování divákům za to, že přijdou. Za Jihlavu jsem rád, že je vidět rozdíl v zájmu o první a druhou ligu. I když představu, kterou v této oblasti osobně mám, to zdaleka nenaplňuje. Protože si myslím, že kdyby se dodělala druhá tribuna, má Jihlava na to, aby na zápas chodilo šest sedm tisíc lidí. I když to samozřejmě záleží také na atraktivitě utkání a stylu, jakým tým i soupeř budou hrát.

  • kompletní obsáhlý rozhovor naleznete na serveru iDNES.cz

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu