24.10.2014, Miroslav Fuks

Lukáš Staněk: Doma se nám proti Brnu daří

Lukáš Staněk: Doma se nám proti Brnu daříDalší „Patron utkání“ sice nenastoupil do žádného prvo či druholigového duelu v dresu FC Vysočina, zato se pravděpodobně nesmazatelně zapsal do klubové historie, jako nejlepší střelec v časech MSFL v devadesátých letech. Vždyť v období od roku 1991 do roku 1999 zaznamenal 52 branek ve třetí lize! Řeč je o devětatřicetiletém Lukáši Staňkovi, který v FC Vysočina aktuálně vede starší žáky U14. Je nadále fotbalově aktivní?

 

Jsem registrován v klubu Rovnost Budíkov, ale problémy se zády už mi aktivní hraní neumožňují. Znovu jsem tedy začal pískat okresní soutěže.

Jak vzpomínáš na časy Spartaku PSJ v MSFL? Nemrzí tě, že jsi neokusil II. ligu?
Do „áčka“ jsem se dostal už v sedmnácti letech za trenéra Novotného. Zažil jsem úplné začátky ve III. lize, když tady váleli Šilhán, Morkus, Palkovič a další zkušení fotbalisté, na které rád vzpomínám a mám s nimi dobré vztahy. Vybavuji si, že mi vyšly první zápasy, a pak už jsem nastupoval pravidelně. Zažil jsem vzestup klubu ve druhé polovině devadesátých let po nástupu hlavního sponzora PSJ. Zlepšily se podmínky, přišli profesionální trenéři a klub pod ředitelem Tulisem začal směřovat do II. ligy. Nejvíce se mi dařilo pod koučem Matuškou, který na mne sázel a já v ročníku 1998/99 vstřelil 16 branek. Poté jej však nahradil trenér Duda, se kterým jsem si úplně nesedl. V postupové sezóně 1999/00 jsem tak odehrál jen podzim a poté jsem na vlastní žádost zamířil jinam. Druhá liga mi tak unikla, ale život šel dál. Jsou v něm důležitější věci, je to jenom sport.

Jak hodnotíš dosavadní působení FC Vysočina v tomto ročníku SYNOT ligy?
Po skvělém jaru, když přes léto zůstal mančaft prakticky pohromadě, jsme asi všichni čekali, že si tým výkonnost přenese i do nového ročníku. Neznám samozřejmě příčiny, proč se tak nestalo a mrzí mne, že Vysočina není na lepších příčkách tabulky. Změna trenéra do skoro každého týmu přinese nový impuls, což nyní lze v Jihlavě pozorovat. Tým bodově zvládl poslední dva zápasy a já doufám, že si ve zbytku podzimu vytvoří solidní výchozí pozici pro jarní boje.

Co očekáváš od pátečního duelu proti Zbrojovce? Jaký je tvůj tip výsledku?
Myslím, že 2:0 zvítězíme. Vycházím z toho, že se na Brno na domácí půdě zahrát umíme a že Zbrojovka do Jihlavy přijede se ziskem 12 bodů relativně v klidu a se zabezpečenou obranou. Pozor si musíme dát na Zavadila, což je nadstandardní hráč, který tvoří brněnskou hru. Čekám, že Vysočina bude prezentovat poctivým výkonem, dobrou defenzívou a dokáže rychle vyrážet do nebezpečných útoků. Snad nebudeme mít v koncovce takovou smůlu, jako v Ostravě.

Lukáš Staněk na týmové fotografii FC PSJ Jihlava z léta 1998. Najdete jej v prostřední řadě jako třetího zprava.

 
Související
Aktuálně

Holky nebodovaly ani ve třetím zápase

Ženský tým se nadále nemůže vymanit ze špatného startu do nového ligového ročníku. Velice mladý celek nezvítězil ani ve 3. kole Moravskoslezské ligy, když podlehl na půdě Hodonína 4:1 (2:0). Jedinou jihlavskou branku zaznamenala Annika Macháčková. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 16:30
MFK Chrudim
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu