17.02.2020, Miroslav Fuks

Lukáš Masopust: Rád bych se do Jihlavy jednou vrátil

Lukáš Masopust: Rád bych se do Jihlavy jednou vrátilAnketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ zná svého prvního záložníka. Na pravý kraj středové formace jste svým hlasováním vynesli velkého favorita – českého reprezentanta Lukáše Masopusta! Rádi vám s ním přinášíme rozhovor.

 

Lukáši, zaregistroval jsi, že tato výroční anketa probíhá? Co na ocenění říkáš?
Díky Facebooku jsem si ankety nemohl nevšimnout. A trochu jsem doufal, že bych mohl vyhrát. Jsem za to samozřejmě hrozně rád a těší mne, že si mne lidé takto váží a vzpomněli si na mne. Je to pro mne veliké ocenění. Zvlášť, když jsem odchovancem Vysočiny.

Jak vzpomínáš na působení v FC Vysočina? V jakém ohledu tě lidsky či sportovně obohatilo?
V Jihlavě jsem působil deset let. Od svých dvanácti do jednadvaceti. To je hrozně dlouhá doba a spousta krásných vzpomínek. Vysočinu beru jako svůj domov, můj mateřský klub. V FC Vysočina jsem prožil první roky mezi fotbalovými profesionály a potkal se v jednom týmu s legendami Jardou Blažkem a Vencou Kolouškem. V Jihlavě jsem nalezl zde několik snad celoživotních kamarádů a seznámil se s manželkou Hankou.

Mimochodem, co říkáš na aktuální rozšíření exjihlavské skupinky ve Slavii?
Momo Tijani do slávistické kabiny dobře zapadl. Je to inteligentní kluk. Mne osobně vždy těší, když se v kabině potkám s hráčem, s nímž mne pojí předchozí fotbalové působiště. Věřím, že nám na hřišti pomůže. Ptal jsem se ho, jestli ho jihlavský masér Pavlík Křížek naučil nějaká sprostá česká slovíčka. (smích)

Vybavuješ si nějaký speciální zápas či zážitek v jihlavském dresu?
Těch milníků jsem v FC Vysočina zažil hned několik. Zapomenout samozřejmě nelze na můj debut v jihlavském „áčku“ a zároveň v I. lize, kterým byla mnohokrát vzpomínaná divoká remíza 3:3 na Slavii. Vybaví se mi i první gól v nejvyšší soutěži v Příbrami nebo trefa v Olomouci. Silnou vzpomínku mám i na poslední duel v dresu FCV na jihlavském stadiónu, kdy jsme mým gólem senzačně porazili Plzeň 2:1. Jen škoda, že jsem toho za Vysočinu v posledním půlroce moc neodehrál s ohledem na zranění. Nejen proto bych se do Jihlavy jednou rád vrátil a klubu se odvděčil za pomoc na startu mé fotbalové dráhy.

Co bys FC Vysočina do dalších let popřál?
Hlavně ekonomickou stabilizaci prostřednictvím stálého a silného sponzora či akcionáře, který by klubu dal jistotu. Skvělé by bylo, kdyby se podařilo hnout s dostavbou stadiónu. A samozřejmě Vysočině přeji brzký návrat do nejvyšší soutěže a dlouhodobé působeni v ní bez velkých záchranářských stresů.

Jak se Ti v současné době daří po osobní stránce? Jaké jsou tvé nejbližší fotbalové cíle?
Žijeme v Praze, ale byt máme i v Jihlavě, kam se v době volna rádi stále vracíme. Velkou radost nám dělá tříletý syn Kubík a v dubnu roční slečna Kája.

Cíle mám v hlavě jasné – se Slavií obhájit mistrovský titul a prosadit se do reprezentační nominace na EURO.

Jedenáctka dvacetiletí FC Vysočina – pořadí mezi pravými záložníky:

1. Lukáš Masopust – 183 hlasů – 51%
2. Michal Veselý – 54 hlasů – 15%
3. Jakub Fulnek – 48 hlasů – 13%
4. Petr Dolejš – 33 hlasů – 9%
5. Jiří Malínek – 31 hlasů – 9%
6. Radek Sláma – 7 hlasů – 2%

 
Aktuálně

Karol Karlík: Na Vysočinu vzpomínám takřka denně

Jen deset fotbalistů v historii odehrálo za FC Vysočina více zápasů než on. A jen minimum hráčů dokázalo kvalitně zastat tolik postů, jako tento třiatřicetiletý Slovák. Ne nadarmo byl v anketě o „Jedenáctku dvacetiletí FCV“ nominován na post pravého beka i středního záložníka. Navíc vždy náležel mezi oblíbence jihlavských fanoušků. Ano, řeč je o... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu