12.11.2006, Miroslav Fuks

Lovětínský byl výsledkem zklamán

Lovětínský byl výsledkem zklamánAutorem posledního podzimního gólového úspěchu FC Vysočina byl střední záložník Michal Lovětínský. Jeho branka zároveň uzavřela střelecký účet celé podzimní II. ligy a znamenala remízu na půdě Hradce Králové. Jak tento osmadvacetiletý fotbalista svůj úspěch viděl?

Zahrávali jsme rohový kop, který se vrátil zpět k Petru Vladykovi. Ten nacentroval zpátky do vápna a jeho centr dal Ondra Šourek do břevna. Od něj se míč odrazil ke mně a já neměl těžkou práci s jeho dopravením do sítě.

Jste s výsledkem utkání spokojen?
Myslím, že budu mluvit i za spoluhráče, když řeknu, že je pro nás remíza zklamáním. Zejména v první půli jsme si vytvořili několik velmi dobrých šancí, po kterých jsme po poločase měli vést 2:0. Místo toho jsme ztratili míč a z rychlého protiútoku jsme inkasovali nepříjemný gól do šatny. Na ten jsme však dokázali hned po nástupu reagovat a vyrovnat. V tuto chvíli jsem si říkal, že máme ještě dost času na to, abychom vedení zvrátili na naši stranu. Bohužel jsme kýžený gól nevstřelili ani v početní převaze.

Jak vám bylo v kabině po herně velmi dobré první půli, kterou jste však 1:0 prohráli?
Gól do šatny je samozřejmě vždy hodně nepříjemný. Zvlášť, když jsme podle šancí měli vést spíše my. O přestávce jsme si řekli, že rozhodně není nic ztraceno a že máme na to, abychom jednu či dvě branky vstřelili. Věřili jsme si.

Jste spokojeni s podzimním bodovým ziskem a 2. místem?
V řadě zápasů jsme body ztratili, ovšem kdyby nám před sezónou někdo řekl, že získáme 30 bodů, tak bychom to určitě brali. Zvláště po čtyřzápasovém výpadku v první polovině soutěže, kdy jsme získali pouze bod a dost jsme na postupové příčky ztratili. Osobně mne přesto mrzí poslední dva zápasy, ze kterých jsme měli vytěžit minimálně čtyři body.

Jak jste viděl své podzimní výkony?
Nebylo to úplně ono, se svojí hrou a výkony jsem nebyl příliš spokojený. Věřím, že se mi v zimě podaří dobít baterky a že na jaře budou mé výkony mnohem lepší.

Už jste se tedy na zimní přestávku těšil?
Asi všichni se těšíme na volno a odpočinek. Už toho na podzim bylo dost. Zimní přestávka nám všem bezesporu pomůže a odrazí nás k těžkým jarním bojům, na jejichž konci bychom chtěli slavit vytoužený návrat do ligy!