25.03.2008, Miroslav Fuks

Lovětínský a Šamánek dlouhodobě na marodce

Lovětínský a Šamánek dlouhodobě na marodceDruholigový kádr FC Vysočina se minimálně pro velkou část jara bude muset obejít ze dvou fotbalistů. Svalové zranění Michala Lovětínského se totiž ukázalo být vážnější a nakonec ho přivedlo až na nemocniční lůžko a Rostislav Šamánek dnes podstoupil operační zákrok, který by měl vyřešit problémy s výrůstky na patách. Naopak se už v tomto týdnu vrátí na hřiště Vladimír Peška a o týden později brazilská posila Gabriel.

 
Střední záložník Michal Lovětínský se zranil v úvodním jarním duelu na půdě HFK Olomouc. Po „koňaru“ odstoupil v poločase ze hřiště, ovšem jeho zranění mělo a nadále má mnohem komplikovanější průběh. „Čtrnáct dní mi lékaři ze svalu nad kolenem postupně tahali krevní výpotek. Stav se začal postupně zlepšovat a vše vypadalo na dobré cestě. Po pátečním vytažení se mi místo bohužel znovu nalilo a já putoval do jihlavské nemocnice. Doktoři mi místo rozřízli a v ráně mám drény. Ve čtvrtek bych snad měl být propuštěn do domácího ošetřování. Můj termín návratu na hřiště lze těžko odhadovat. Věřím, že ještě stihnu závěr jara,“ řekl nám z nemocničního lůžka Lovětínský.

Tamtéž jsme zastihli i mladého útočníka Rostislava Šamánka, který se rozhodl rázně vyřešit přetrvávající problémy s výrůstky na patách. „Tyto chrupavkovité výrůstky mne trápí dlouhodobě. Na patách zkostnatí a poté brání normální funkci achilovky. Nejsem pak vůbec schopen dostat se do kopačky. Nyní mne bolela levá pata a bylo nutné podstoupit operační zákrok. My jsme se však rozhodli, že si nechám odoperovat obě paty. Více než měsíc tak budu muset využívat invalidní vozíček, protože nebudu schopen chodit a paty jakýmkoliv způsobem namáhat. Pevně věřím, že se budu moci naplno zapojit do letní přípravy a že se mi vyhne případný návrat těchto problémů,“ věří Šamánek, který zákrok podstoupil v úterý 25. března dopoledne.

Mnohem příjemnější zprávy hlásí útočník Vladimír Peška, který s operovaným kolenem marodil od února loňského roku. Podstoupil arteroskopii, která však problémy nevyřešila a tak v srpnu 2007 došlo na plastiku křížového vazu: „Po podzimní rehabilitaci jsem se mohl zapojit do zimní přípravy juniorky. Postupně jsme zvyšoval tréninkovou zátěž, zapojoval jsem se do herních cvičení a nyní už zhruba dva týdny trénuji zcela bez omezení. Tuto středu bych měl nastoupit alespoň na 30 minut v přípravném zápase proti Třebíči a o víkendu by snad nemělo nic bránit tomu, abych si sedl na lávku v zápase proti Znojmu. Snad tímto mé útrapy s kolenem skončí a já se budu moci vrátit do fotbalového kolotoče.“

Zápas „béčka“ by měl za dva týdny okusit i brazilský obránce či krajní záložník Gabriel. Ten se zcela vyléčil ze svých svalových problémů a nyní už naplno trénuje s prvním týmem. Svoji premiéru v českých fotbalových soutěžích by si mohl odbýt 6. dubna v Zábřehu v zápase MSFL.

 
Aktuálně

Lukáš Vaculík: Náš tým má správný charakter i potřebnou kvalitu

Nejnáročnější sezóna v historii FC Vysočina, která se datuje od roku 2000, si to prostě vyžádala. Sportovní ředitel a předseda představenstva Lukáš Vaculík byl před diktafony novinářů netradičně vyžádán hned po skončení nedělního duelu proti Vlašimi, aby se podělil nejen o své bezprostřední dojmy a pocity. A my vám je rádi nabízíme. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu