21.01.2020, Miroslav Fuks

Lamin Jawo přestupuje do Zlína

Lamin Jawo přestupuje do ZlínaČtyřiadvacetiletý útočník Lamin Jawo podepsal tříletou smlouvu s prvoligovým Fastavem Zlín. Gambijský hroťák tak po roce opustil Jihlavu a naplnil tak svůj záměr učinit další krok ve své fotbalové kariéře.

 

„Lamin během ročního působení v FC Vysočina potvrdil svůj potenciál a perspektivu. Přestoupil k nám jako volný hráč s touhou prosadit se v českém fotbale. I proto výrazně slevil ze svých finančních podmínek, na které byl zvyklý z Itálie. Díky své komunikativnosti a inteligenci rychle zapadl mezi své spoluhráče. Po půlroční aklimatizaci začal splácet naši důvěru na hřišti, za což vděčí píli a trpělivosti. Na podzim nám už hodně pomohl. Přestupem za dobrou nabídkou do Zlína se naplnil oboustranně prospěšný projekt, za nímž do Jihlavy zamířil. Přejeme mu v novém působišti mnoho úspěchů. Nyní je na nás, abychom přivedli za Lamina náhradu.“ uvedl ředitel klubu Jan Staněk.

„Zvolil jsem Zlín, protože věřím v jejich nastavenou cestu, kterou klub jde. Cítil jsem, že o mě opravdu stojí a vkládají ve mně důvěru, a proto nebylo co řešit. Moje cíle jsou vždy stejné, chci být nejlepší a dostat se co nejdále v mé kariéře. Chci ukázat svůj talent a stále se posouvat,“ uvedl pro zlínský web Lamin Jawo.

Lamin Jawo (nar. 15.3.1995) měří 195 centimetrů a do Evropy přišel v létě 2014. Zvolil Itálii, přičemž začínal v týmu Vado Ligure, jenž působil ve čtvrté italské lize Serii D. O rok později už střílel branky v nižší soutěži za tým FBC Finale, kde zaujal představitele Carpi FC 1909, klubu Serie B. Přestup se zrodil v lednu 2017, ovšem zůstalo jen u tří startů v italské II. lize. Následovala třetiligová hostování v Sieně a v klubu FeralpiSalò. V lednu 2018 přestoupil do týmu účastníka Serie D - Olympia Agnonese. Zde se na podzim 2018 dočkal takřka maximálního herního vytížení a vstřelil tři ligové branky. V lednu 2019 se rozhodl pro přesun do Česka, když podepsal kontrakt v FC Vysočina. Během dvanácti měsíců zde nastoupil do 19 ligových duelů, v nichž zaznamenal pět branek. Všechny během uplynulého podzimu.

 
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce září 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc září. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu