20.11.2017, Miroslav Fuks

Kuchta: Některé zápasy v divizní soutěži nemají potřebnou kvalitu

Kuchta: Některé zápasy v divizní soutěži nemají potřebnou kvalituLetní sestup staršího dorostu FC Vysočina z celostátní ligy spolu s reorganizací dorosteneckých soutěží způsobil, že se „béčko“ mladšího dorostu FCV, tedy tým U16, zařadilo až do třetí nejvyšší ligy v kategorii mladších dorostenců – Moravskoslezské divize – skupiny D. Jak hodnotí podzim strávený v této soutěži trenér Petr Kuchta?

 

Zatímco se před rokem mladší dorost U16 poměřoval s těmi nejlepšími ve svém ročníku na Moravě, protože působil po boku týmu U17 v nejvyšší možné soutěži Moravskoslezské lize, tak nyní jsme museli vstřebat kvalitativní pokles. Nutno přiznat, že některé zápasy v divizní soutěži nemají potřebnou kvalitu. A to i přesto, že z velké části nastupujeme proti hráčům o rok starším. Potřebnou úroveň měla jen měření s předními celky tabulky. Pozitivní je, že hráči nasáli vítězný duch, vytváří si množství gólových situací a střílí spoustu branek. Otázkou však je, zda výhry 15:0 či 18:0 jsou to nejlepší pro vývoj daných hráčů.

Šli jste do podzimní soutěže s nejsilnějším možným kádrem?
Nikoli. Je určitě dobře, že ti nejlepší byli už v létě přeřazeni do vyšších kategorií. Filla, Trinh a Ritter do týmu U17 a gólman Mastný dokonce do staršího dorostu. Velký herní prostor tak dostali ti, kteří by spíše náleželi mezi náhradníky.

S kterými zápasy jste byl herně spokojen? Kdy jste byl naopak zklamán?
Oboustranně výborný zápas jsme sehráli v posledním podzimním kole v Blansku. Na půdě lídra tabulky jsme vedli 1:2, poté jsme neproměnili řadu velmi dobrých šancí a nakonec jsme remizovali 2:2. Škoda, mohli jsme tak přezimovat na první příčce. Naopak mne mrzí prohra 4:1 ve 2. kole na půdě Hodonína. Tehdy sehrál svoji roli fakt, že jsem s týmem byl poměrně krátce a ještě jsem ho tolik neznal. Troufám si tvrdit, že v pozdější fázi podzimu bychom v tomto duelu neprohráli. Krom toho mne mrzí hodně zbytečná remíza 2:2 s „béčkem“ Znojma, kdy jsme neproměnili velkou spoustu šancí.

A s jakými úkoly půjdete do jara?
Je třeba si uvědomit, že s ohledem na očekávaný postup staršího dorostu do celostátní ligy, čeká ročník 2002 od léta 2018 působení po boku U19 v nejvyšší soutěži kategorii U17. Našim úkolem je, abychom tyto hráče na nadcházející velmi náročnou konfrontaci co nejlépe připravili. S ohledem na náš poměrně úzký kádr, kdy někteří fotbalisté už hrají ve vyšších ročnících, a též na fakt, že starší žáky ročníku 2003 čekají záchranářské boje v žákovské lize, asi nemůžeme příliš předpokládat, že by došlo k dalším posunům do kategorie U17. Musíme se proto soustředit na kvalitní tréninkový proces, efektivní využití mistrovských zápasů a zajištění kvalitní konfrontace v zimním případném období.

Umístění v tabulce: 2. místo – skóre 90:15 - 38 bodů

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 16 - Vacek, Savi, 15 - Pavlík, Jiránek, Hlaváč, Šimon, Němeček, 14 - Shudeiwa, Zástěra, 13 - Franěk, 11 - Luňáček, Švoma, 10 - Prchal, 8 - Došek, 7 - Nehyba, 4 - Fila, Wendl, 3 - Doležal, 1 - Čermák, Mastný, Vácha, Trnka, Trinh, Pojezný, Havlín, Havel.

Odehrané minuty: 1200 - Savi, 1048 - Němeček, 1040 - Shudeiwa, 919 - Zástěra, 880 - Vacek, 839 - Šimon, 800 - Pavlík, Jiránek, 707 - Prchal, 698 - Hlaváč, 632 - Franěk, 493 - Luňáček, 476 - Švoma, 400 - Nehyba, 257 - Došek, 240 - Doležal, 185 - Fila, 160 - Wendl, 80 - Mastný, 39 - Trinh, 24 - Čermák, 20 - Pojezný, 19 - Havel, 6 - Trnka, 4 - Havlín, 1 - Vácha.

Vstřelené branky: 32 - Savi, 14 - Hlaváč, 11 - Franěk, 8 - Shudeiwa, 6 - Pavlík, 5 - Jiránek, 3 - Zástěra, 2 - Vacek, Švoma, 1 - Němeček, Šimon, Prchal, Nehyba, Došek, Fila, Čermák.

 
Aktuálně

Vysočina se z Vlašimi nechce vracet s prázdnou

Zatímco v tabulce domácích duelů náleží FC Vysočina s jediným získaným bodem až 11. příčka tabulky, tak v bilanci venkovních duelů je jihlavský celek se sedmi body ze čtyř utkání na 4. pozici. S touhou potvrdit tento trend a napravit domácí výbuch proti Blansku odjede Vysočina ve středu 25. listopadu k duelu na půdě Vlašimi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu