30.10.2014, Miroslav Fuks

Kučera: Do Teplic nepojedeme bránit bezbrankový stav

Kučera: Do Teplic nepojedeme bránit bezbrankový stavFotbalisté FC Vysočina se v sobotu 1. listopadu představí na stadiónu, kde jim dosud pšenka nekvetla. V Teplicích zatím sehráli tři prvoligové duely a vždy v nich utrpěli porážku. Změní tuto bilanci v první listopadu den? Prodlouží Vysočina třízápasovou sérii bez porážky a inkasované branky?

Teplice v dosavadním průběhu sezóny na svém stadiónu Na Stínadlech nepoznali hořkost porážky. Remizovali se Spartou a Libercem a postupně si poradili se Slavií, Českými Budějovicemi, Slováckem a Bohemians. Ve třech posledních domácích duelech přitom vždy zaznamenali čtyři branky. Jak hodlá trenér Roman Kučera se svými svěřenci této velké ofenzívní síle čelit? „Silných stránek teplického celku jsme si velmi dobře vědomí. Hodláme jí eliminovat koncentrovanou a organizovanou defenzivní hrou. Rozhodně ale do Teplic nepojedeme bránit bezbrankový stav. V posledních zápasech jsme získali sebevědomí a věříme, že dokážeme být nebezpeční i na severu Čech,“ zdůraznil Kučera.

Které teplické fotbalisty pokládáte za klíčové? Nakolik bude domácím scházet vykartovaný defenzivní záložník Ljevaković? „Velký pozor si musíme dát na celou ofenzívu – Mahmutoviće, Nivalda, Litsingiho, Vůcha a Salamiho. Ty skvěle zezadu jistí právě Ljevaković, jehož absence by se mohla projevit. Pokusíme se jí využít a domácí obranu překvapit,“ uvedl Kučera.

Uzdravují se Masopust a Kryštůfek, po karetním trestu se vrací Kukoľ. Uvažujete o nasazení některého z těchto hráčů v Teplicích? Změní se nějak sestava, která vybojovala tři body proti Brnu? „Marodka se nám skutečně začíná pozvolna vyprazdňovat. Masopust a Kryštůfek se už naplno zapojili do tréninkového procesu a konkrétně u Masopusta předpokládám, že s námi do Teplic odjede. O základní sestavě, která bude respektovat sílu soupeře, už máme konkrétní představu. Uvažujeme, že oproti duelu proti Brnu v ní učiníme dvě změny,“ informoval hlavní trenér FC Vysočina.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FK Teplice: 6 utkání 0 – 2 – 4  6 : 16

Poslední vzájemné utkání: 14.3.2014 - I ve třetím duelu proti aspirantovi účasti v Evropské lize podali fotbalisté FC Vysočina dobrý výkon, ovšem stejně jako proti Liberci své nadějné domácí vedení nedotáhli do vítězného konce. Ve 13. minutě otevřel skóre utkání Karol Karlík, ovšem aktivně hrající tepličtí ve druhé půli dokázali srovnat po chybě jihlavské defenzívy. Takřka 3.300 diváků se vidělo drama až do konce a remízu 1:1.

Střelci: 2 – Harba, Kukoľ, 1 – Kučera, Kovář, Mešanović, Hybš.

Inkasované karty: 4 – Kučera, Kukoľ, 2 - Vidlička, Vaculík, 1 – Marek, Hanuš, Jungr, Hybš, Krejčí, Jánoš.

Absence: Marcin, Vidlička, Tlustý a Jungr (zranění)

FK Teplice

Trenér: Zdeněk Ščasný.

Střelci: 5 – Mahmutović, 4 – Vůch, 2 – Litsingi, Salami, Nivaldo, Krob, 1 – Jablonský, Ljevaković.

Sestava v posledním ligovém utkání: Grigar - Vondrášek, Jablonský, Matula, Krob - Ljevaković - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Salami (60. Táborský), Mahmutović.

Letní změny v kádru:

Příchody: Jirásek (host. AC Sparta Praha), Krátký (konec host. AC Sparta Praha), Táborský (konec host. FC Inter Baku / KAZ), Kapolongo (přestup Qarabağ FK / KAZ).

Odchody: Klimpl (přestup FK Kolín), Rode (konec smlouvy, FK Ventspils / LOT), Čajić (přestup FK Dukla Praha), Krátký (host. FK Ústí nad Labem), Ramoz (přestup AZAL PFK / AZE), Bratanović (host. Bohemians Praha 1905), Fenin (přestup FC Istres / FRA).