03.05.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Za pasivitu jsme vedení nemohli udržet

Komňacký: Za pasivitu jsme vedení nemohli udržetMagická záchranářská hranice 33 bodů byla v 26. kole na dosah. Přesněji řečeno ještě zhruba čtyři minuty před koncem držela Vysočina nesmírně cennou výhru nad Duklou Praha, ovšem premiérová výhra nad tímto soupeřem jí nebyla přána. Vojáci svůj tlak a herní převahu ve druhé půli zúročili zaslouženou vyrovnávací brankou. Na tom se ostatně po zápase shodli oba trenéři.

Vysočina na podzim remizovala na Julisce a stejným výsledkem skončil i jarní duel v Jihlavě. Třináct nerozhodnutých výsledků tak z týmu kouče Františka Komňackého dělá remízového krále Gambrinus ligy. V těsném závěsu před Duklou. Jak domácí trenér zápas viděl? „Do zápasu jsme vstoupili s větší aktivitou, důrazem a touhou utkání zvládnout. Krom vstřelené branky jsme si vypracovali dvě dobré příležitosti. Bohužel, ve druhé půli jsme od aktivní hry ustoupili. Otázkou je, do jaké míry to bylo zlepšením Dukly či zhoršením z naší strany. Každopádně byli hosté ve druhém dějství výrazně lepší a kombinačně nás převyšovali. Prostě potvrzovali to, co je na jaře zdobí a nese velmi dobré výsledky. Souhlasím tedy, že remíza je asi zasloužená. Za pasivitu ve druhé půli jsme vedení nemohli udržet. Bylo jen otázkou času, v jaké minutě budeme inkasovat. Dukla minimálně za remízou šla a my bod bereme. Utkaly se dnes dva celky, které mají na kontě největší počet remíz, tudíž možná bylo možné nerozhodný výsledek očekávat. Musím však říci, že obě mužstva v zápase chtěla hrát a chtěla vyhrát. Výsledek tedy neuspokojil nikoho,“ zdůraznil na závěr Komňacký.

Trenér Luboš Kozel, který byl v týdnu ze strany médií společně s koučem Komňackým označován za jednoho z adeptů na post kouče Slavie Praha, na tiskové konference pronesl toto úvodní hodnocení: „Nebyl jsem úplně spokojen s naším výkonem v prvním poločase. Sice jsme si vypracovali první gólovou šanci zápasu, kterou Pospěch neproměnil, ale nebyl jsem spokojen s naším přechodem do útoku a hlavně s výkonem křídel. Nebyli jsme tolik nebezpeční při hře dopředu a navíc jsme v defenzívě udělali několik chyb, kterou soupeř přetavil v nebezpečné situace. Poločasové vedení Jihlavy tedy bylo zasloužené. Do druhé části jsme udělali jednu změnu a náš výkon šel hodně nahoru. Zlepšili jsme držení míče i pohyb, navíc si myslím, že jsme byli i důraznější. Za druhý poločas, se kterým jsem byl hodně spokojený, jsme si vyrovnání zasloužili. Bylo logickým vyústěním našeho tlaku. Spokojený mohu být tak napůl, remíza odpovídá dění na hřišti,“ řekl po utkání lodivod Dukly.

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Františka Komňackého a Luboše Kozla z tiskové konference zde najdete i názory Karola Karlíka a Marka Jungra.