24.10.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: V naší hře musí být ještě více nasazení a bojovnosti

Komňacký: V naší hře musí být ještě více nasazení a bojovnostiJe potřeba zvítězit. Nic jiného snad ani není třeba dodávat k pozvánce na nadcházející domácí duel FC Vysočina. Jihlavští fotbalisté nutně potřebují tříbodový zisk k tomu, aby se vymanili ze spodních pozic tabulky, kde hrozí bezprostřední sestupové ohrožení. Tuto sobotu 26. října je však od 20.15 hodin čeká velice tvrdý oříšek – FK Baumit Jablonec.

 

Do Jihlavy přijede tým, který řadu let náleží do špičky Gambrinus ligy, je posledním vítězem Poháru České pošty, v létě český fotbal velmi dobře zastupoval v Evropské lize a disponuje řadou špičkových hráčů v čele s reprezentantem Vaňkem. Vysočina navíc Jablonec dosud nikdy neporazila a dokonce mu na své stadiónu ještě nevstřelila branku. Trenér František Komňacký, který severočeský klub v minulosti pět sezón vedl, bude mít maximální motivaci k tolik potřebné výhře svého celku. Kudy k němu povede cesta? Má hra Baumitu nějaké slabiny? „Do zápasu půjde s velkým odhodláním zvítězit. Na druhou stranu velmi dobře víme, kdo proti nám bude stát, tudíž z naší strany nelze od úvodu zápasu očekávat riskantní útočnou hru. Čeká nás fotbalově velice silný a ambiciózní soupeř, tým s minimem slabin, který letos získal cenné zkušenosti v zápasech Evropské ligy. Musíme vyjít z dobře zabezpečené defenzívy a vyrážet do rychlých protiútoků, v nichž umíme být nebezpeční. V naší hře oproti poslednímu duelu na Bohemians musí být mnohem více nasazení a bojovnosti. Pokud tyto aspekty nebudou v naší hře chybět, tak jsme schopní se Jablonci vyrovnat. Věřím, že dokážeme být podobně nebezpeční, jako v prvním poločase domácího duelu proti Plzni. Musíme však přidat na efektivitě při proměňování šancí,“ uvedl Komňacký.

V sobotním utkání může důležitou roli sehrát podpora domácích fanoušků. Chtěl byste jim touto cestou něco vzkázat? „Našim fanoušků v podzimní sezóně zatím zůstáváme dlužní. V domácím prostředí nám vždy vytvářejí výborné prostředí a fotbalovou atmosféru. Jejich povzbuzování registrujeme i na stadiónech soupeřů. Velice jim za jejich podporu děkujeme a opravdu si jí vážíme. Věříme, že i v sobotním těžkém utkání budou stát na naší straně a přijdou na stadión i v netradičním večerním čase v hojném počtu. Jejich povzbuzování hráčům dodává sil, dostává pod tlak soupeře a může týmu pomoci v boji o tři body,“ apeluje na příznivce Vysočiny exjablonecký trenér.

Na které hráče si musí dát defenzíva Vysočiny největší pozor? „Velká ofenzivní síla Jablonce je všeobecně známá. Vždyť i proti Betisu Sevilla si vytvořili asi osm gólových příležitostí. Velkou útočnou sílu, kterou reprezentují nejen Vaněk, Honza Kopic, Piták nebo Hubník, si musíme pohlídat. Zároveň si musíme dát velký pozor na nebezpečné standardní situace, na které si nabíhají Beneš a Rossi,“ zdůraznil jihlavský lodivod.

Půjde jihlavský tým do velmi důležitého utkání v kompletním složení? „Nemůžeme počítat se zraněnými Šilingerem, Milanem Kopicem a Joslem. Po utkání na Bohemians je prakticky vyloučen start Kosaka a otazník též visí nad nasazením Vaculíka. Naopak už naplno trénuje Přeučil. Rozhodně ale dáme dohromady minimálně 16 zdravých fotbalistů, kteří budou chtít proti Jablonci uspět,“ informoval František Komňacký.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 3 – Harba, 2 - Masopust, 1 – Šimonek, Tlustý, Marek, Jungr, Šourek, Teplý, Kosak, Vaculík, Kopic, Koloušek, Jánoš.

Inkasované karty: 3 – Josl, Masopust, 2 - Jungr, 1 – Kopic, Jánoš, Koloušek, Přeučil, Vaculík, Karlík, Krejčí.

Absence: Josl, Kosak, Šilinger a Kopic (zranění), ? – Vaculík (zranění)

FK Baumit Jablonec

Základní informace:

Vedení klubu – předsedkyně představenstva: Ing. Zdeňka Truhlářová, místopředseda představenstva: Miroslav Pelta, sportovní a marketingový ředitel: Petr Flodrman, technický ředitel: Vladislav Kavan, generální sekretář: Tomáš Bárta,
Adresa: U stadionu 1384/5, 466 01 Jablonec nad Nisou
Telefon: 483 312 139
Internet: www.fkjablonec.cz
Email: sekretariat@fkjablonec.cz
Klubové barvy: zelená a bílá
Kapacita: 6.280 krytých míst k sezení
Počet mládežnických týmů: 14
Juniorka: Juniorská liga

POHLED DO HISTORIE

Názvy klubu:
1945 - Český sportovní klub
1945 - SK Jablonec nad Nisou
1969 - LIAZ Jablonec
1997 - FK Jablonec 97
2008 - FK Baumit Jablonec

Úspěchy: 2. místo (2009/10, 2006/07), 3. místo (1995/96, 1996/97 a 2010/11)
- vítěz Českého poháru (1998 a 2013)

Vzájemná bilance: 4 utkání  0 – 3 – 1  2 : 3

Ze vzájemných zápasů:

jaro 13 - Gambrinus liga: FK Baumit Jablonec - FC Vysočina Jihlava  1:1 (0:0)
Góly: 60. Hubník - 57. Jungr
Sestavy: JAB: Špit – Kubista, Rossi, Beneš, Novák – Eliáš, Loučka - Kopic, Piták (65. Vaněk), Zoubele (57. Čížek) – Hubník (75. Třešňák). Náhradníci: Valeš – Kysela, Štochl, Jablonský. VYS: Blažek – Marek, Tlustý, Šourek, Josl - Koloušek (86. Kučera), Rada – Masopust (65. Kliment), Jungr, Vaculík – Vaněček (71. Šimonek).

podzim 12 – Gambrinus liga: FC Vysočina Jihlava – FK Baumit Jablonec  0:1 (0:0)
Gól: 63. Kopic
Sestavy: VYS: Blažek - Obert (63. Kryštůfek), Šourek, Tlustý, Josl - Masopust (82. Sedláček), Jungr, Rada, Kučera, Vaculík - Mešanović. JAB: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic (80. Třešňák), Čížek (72. Vaněk), Loučka, Piták, Jablonský (90. Haurdić) - Lafata.

jaro 06 - Gambrinus liga: FK Baumit Jablonec - FC Vysočina Jihlava  0:0
Sestavy: JAB: Špit - Pončák, Hrotek (14. Kordula), Svojtka, Glos - Kiša (81. Musil), Hušek, Baranek, Weber - Lafata, Smíšek (89. Nulíček). VYS: Rzeszoto - Šourek, Vojtíšek, Kadlec, Kopic - Veselý (54. Malínek), Vladyka, Pacholík (82. Kaplan), Lovětínský, Svoboda - Vácha (54. Perniš).

Pravděpodobná sestava: Špit – Zoubele, Rossi, Beneš, Novák – Kopic, Loučka, Kubista, Vaněk – Piták, Třešňák.

Trenér: Roman Skuhravý

Střelci: 3 - Vaněk, Kopic, Piták, Hubník, 2 – Třešňák, 1 - Beneš, Vukadinovič, Kysela, Jablonský.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Vošahlík (konec host. SK Slavia Praha), Kovář (konec host. 1.FC Slovácko), Crnkič (přestup Michigan Bucks/USA), Landovský a Hronek (přeřazeni z juniorky).

Odchody: Pázler (host. FK Dukla Praha), Štochl (host. Bohemians Praha 1905), Crnkič (host. 1.SC Znojmo).

Stadión soupeře: ZDE

 
Související
Aktuálně

Vysočina se z Vlašimi nechce vracet s prázdnou

Zatímco v tabulce domácích duelů náleží FC Vysočina s jediným získaným bodem až 11. příčka tabulky, tak v bilanci venkovních duelů je jihlavský celek se sedmi body ze čtyř utkání na 4. pozici. S touhou potvrdit tento trend a napravit domácí výbuch proti Blansku odjede Vysočina ve středu 25. listopadu k duelu na půdě Vlašimi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu