02.11.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Podali jsme flegmatický výkon bez pohybu

Komňacký: Podali jsme flegmatický výkon bez pohybuDlouhá série FC Vysočina bez prvoligové výhry na hřištích soupeřů pokračovala i v Brně. Domácí Zbrojovka se proti matně hrajícímu jihlavskému celku dočkala zaslouženého vítězství, k čemuž jí stačila jediná branka. Naopak Vysočina ve druhém venkovním utkání v řadě nevstřelila gól a znovu potvrdila, že její výkony jsou mimo jihlavský stadión poloviční.

Vědom si toho je i kouč František Komňacký, který po zápase nešetřil kritikou: „Viděli jsme spíše bojovný zápas, než kvalitní fotbal. Přinesl však zasloužené vítězství domácího celku, protože ukázal větší vůli po vítězství. Byl důraznější a agresivnější v osobních soubojích a to dnes na naše hráče stačilo. Brno mělo v první půli stálou převahu, ale do druhé půle jsme vstoupili o něco aktivněji. Od nějaké 60. minuty však otěže utkání znovu převzalo Brno, přetlačilo nás a výsledkem byl gól v naší síti. My jsme se poté chtěli pokusit o nějaký tlak a nápor, ale nedostali jsme se k tomu díky taktické hře soupeře a především díky našim nepřesnostem v rozehrávce a kombinaci. Je možná paradoxem, že jsme v utkání měli dvě velké šance, které Brno za celý zápas ani nemělo. Masopusta v nich však vždy vychytral Hladký. Náš případný bodový zisk by však neodpovídal logice předvedené hry. Máme o čem přemýšlet, nepodali jsme dobrý výkon a body jsme vlastně odevzdali soupeři,“ zdůraznil Komňacký, který ještě svůj komentář rozvedl: „Podobně jako ve druhé půli na Bohemians nám scházelo nasazení, byli jsme pasivní a bez pohybu, kazili jsme spoustu přihrávek. Podali jsme bezkrevný a flegmatický výkon. V tomto duchu v žádném případě nemůžeme pokračovat. Nadcházející domácí zápas proti Baníku Ostrava pro nás bude klíčový,“

Jeho brněnský protějšek Václav Kotal si mohl oddychnout, neboť jeho svěřenci vítězně zvládli velmi důležitý záchranářský duel. V hodnocení duelu souhlasil s Komňackým: „Viděli jsme spíše bojovný fotbal, protože oběma týmům šlo o hodně. Výhra v tomto zápase je pro nás strašně důležitá. Těší mne, že jsme ve třetím domácím utkání v řadě neztratili body a dostali se trochu výše v tabulce. Měli jsme větší vůli po výhře a dokázali jsme eliminovat hru Harby a Kolouška. Šance Vysočiny jsme dokázali přežít a nakonec jsme mohli slavit zasloužené vítězství.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Františka Komňackého a Václava Kotala z tiskové konference přinášíme i názor Lukáše Masopusta.