28.09.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Odehráli jsme nejlepší poločas za mého působení

Komňacký: Odehráli jsme nejlepší poločas za mého působeníZe hřiště odešli za potlesku vyprodaného stadiónu a se vztyčenou hlavou. Proti jasnému favoritovi utkání podali velmi dobrý výkon, který si zasloužil alespoň bod. Bohužel, proti Viktorii Plzeň podlehli, čímž prodloužili sérii bez bodového zisku na 3 utkání a nezměnila se ani jejich pozice v tabulce. Jak atraktivní duel zhodnotili oba renomovaní trenéři?

Plzeňský kouč Pavel Vrba mohl být spokojen, hlavně ale s druhou půlí: „Jihlava byla v prvním poločase výrazně lepší, důraznější a kombinačně rychlejší. Čekala na situace, kdy jsme jim po našich ztrátách umožnili chodit do nebezpečných brejkových situací. Musíme si přiznat, že jsme při některých chybách v naší rozehrávce měli kus štěstí. Jihlava byla blíže ke vstřelení druhé branky, než my. O naší výhře tak vlastně rozhodlo první dějství, neboť kdybychom dostali druhý gól, tak bychom se druhé půli zápas už těžko otáčeli. Naopak ve druhé půli jsme převzali iniciativu, byli jsme rychlejší a přesnější. Ovládli jsme střed pole a pomohla nám střídání, neboť Bakoš a Kolář zkvalitnili naši útočnou fázi. Oba byli u rozhodující branky zápasu,“ uvedl Vrba, který ještě doplnil: „Viděl jsem hrát Jihlavu v Olomouci a tam ještě osm minut před koncem vedla 3:2 a měla na dosah vítězství. My jsme věděli, že náš soupeř je velmi silný, jeho bodový zisk v letošní sezóně neodpovídá tomu, jaký hraje fotbal. Jihlava doplácí na to, že chce hrát kombinačně a být aktivní. Věřím, že se jim to vyplatí v zápasech, které je nyní čekají, a dostanou se do klidného středu tabulky.“

Trenér František Komňacký s hodnocením svého protějšku a kolegy z působení v Baníku Ostrava souhlasil: „Pod Pavlova slova se mohu podepsat. Odehráli jsme možná nejlepší poločas za dobu, co v Jihlavě působím. Velmi silnému soupeři jsme se nejen vyrovnali, ale měli jsme i více střeleckých možností. Jenže ve druhé půli byla naše hra příliš pasivní a projevila se vyšší kombinační a pohybová kvalita soupeře. Dostali jsme se pod soustavný tlak a nedařilo nám to co v první půli, tedy napadat, získávat míče a chodit do protiútoků. Těch už bylo mnohem méně, stejně tak i našich střeleckých pokusů. Bylo vlastně jen otázkou času, zda Plzeň svoji převahu zúročí gólově. Po dnešním zápase se nemáme za co stydět, hráčům těžko mohu něco vytknout k jejich přístupu. Věřím, že když budeme hrát tak, jak jsme odehráli první poločas, tak budeme i bodově úspěšnější, než jsme dosud.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Františka Komňackého a Pavla Vrby z tiskové konference přinášíme i názory střelce jediné jihlavské branky Harise Harby a exjihlavského kapitána Stanislava Tecla.