17.08.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Mrzí mne, že jsme nedokázali zvítězit

Komňacký: Mrzí mne, že jsme nedokázali zvítězitPřes nezměrnou snahu nebylo fotbalistům FC Vysočina proti Dukle opět přáno. Ani v jedenáctém vzájemném utkání proti Dukle Praha nezvítězili, přičemž i ve třetím prvoligovém duelu se nakonec zrodila remíza. Jak utkání 5. kola Gambrinus ligy okomentovali oba trenéři?

Co k remízovému utkání řekl kouč Dukly Praha Luboš Kozel? „My jsme dnes do utkání nevstoupili vůbec dobře, domácí mohli rozhodnout už v úvodu, jak se jim to povedlo se Znojmem. V dnešním horkém počasí jsme měli horší a pomalejší pohyb, domácí nás díky tomu zatlačili. Od nějaké 25. minuty se utkání vyrovnalo a my ještě před koncem poločasu měli dvě šance na vstřelení branky. Ve druhé půli jsme inkasovali ze standardky, ve kterých jsou domácí silní. Naštěstí pro nás, Lukáš Štetina trefil krásný gól pár minut na to. Pak s udělením červené karty se misky vah naklonili k nám, ovšem šance, které jsme si vytvořili, se nám nepovedlo proměnit, takže utkání skončilo tradiční remízou.“

Trenér František Komňacký, stejně jako jeho svěřenci, toužil po výhře, tudíž byl po utkání zklamaný: „S komentářem kolegy Kozla souhlasím. Za sebe musím říci, že mne mrzí několikaminutová pasáž po naší vstřelené brance, kdy jsme soupeři přenechali iniciativu a zalezli jsme na vlastní polovinu. Bylo tak jen otázkou času, kdy se Dukla prosadí a vyrovná. Místo toho, abychom udrželi míč, narostlo nám sebevědomí a chodili jsme do brejků, tak jsme soupeři zjednodušili cestu ke vstřelení branky. V závěru už to bylo o tom, zda udržíme remízu, neboť jeden chybějící hráč byl cítit. Dukla ovládla hru a měla díky Pospěchovi dvě nebezpečné střely. Naše mužstvo se po vyloučení semklo, utkání odbojovalo a dokázalo Dukle docela dobře vzdorovat. Dokonce jsme si v závěru několik standardních situací a trestný kop z dobré vzdálenosti, se kterými jsme však nenaložili nejlépe. Bod vzhledem k vývoji zápasu musíme brát. Přesto mne mrzí, že jsme nedokázali zvítězit, neboť jsme cítili, že nyní nehraje v top formě, jakou měla v průběhu loňské sezóny. Nepodařilo se, jedeme dál. Uvidíme, jak důležitý na konci sezóny tento bod bude. Nyní však cítíme, že jsme body na domácí půdě ztratili,“ řekl Komňacký.

Domácí lodivod se vyjádřil i k vyloučení Tomáše Marka: „Chyba není jen v Markovi. Po naší útočné standardní situaci musíme být připraveni i na eventuální brejk soupeře. To je taktická záležitost, kterou s hráči probíráme, a jsou pro konkrétní prostory určení. Když se však na Marka, který neměl ideální postavení, vyřítí tři fotbalisté Dukly a jde do souboje s velkou mírou rizika, že tam bude pozdě, tak je výsledkem ruka a červená karta. Sudí danou situace správně posoudil. Je to však taktická chyba mužstva, která by se na této úrovni neměla stát. Vždy musíme mít za balónem více hráčů, než soupeř. Naštěstí máme před sebou pohárové utkání v Rosicích, kde by si měl Marek trest za červenou kartu odbýt. Věříme, že větší trest neobdrží. Přesto je mi Marka líto, který je jedním z nejpoctivějších hráčů, které tady máme. Je skromný, pracovitý, překonal zdravotní problémy a už si prošel svým ve fotbalovém i osobním životě. Při útočné standardce se prostě nachází v zodpovědné pozici, kde prostě takové nebezpečí hrozí. Jeho třetí vyloučení v našem dresu představuje nepříjemnou shodu okolností. Určitě ho to též trápí, ale já ho podržím a chci na něm stavět i do budoucna,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Komňacký.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Luboše Kozla a Františka Komňackého z tiskové konference zde najdete i názory střelce jediné jihlavské branky Ondřeje Šourka a vyloučeného obránce Tomáše Marka.