23.03.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Jsme rádi, že jsme ukončili čekání na výhru

Komňacký: Jsme rádi, že jsme ukončili čekání na výhruTrvalo to od 16. listopadu, ale nakonec výhra FC Vysočina přišla v pravý moment. Byla vydřená, zrodila se proti silnému soupeři, ukončila dlouhou sérii bez vstřelené branky a potvrdila, že jihlavská pevnost je těžko dobytná. Z deseti duelů se tříbodový import povedl pouze Jablonci. Jak dohrávaný duel 20. kola Gambrinus ligy proti Mladé Boleslavi viděli oba trenéři?

Mladoboleslavský Ladislav Minář neskrýval zklamání z nulového bodového zisku: „Viděli jsme průměrné utkání. Dobře jsme do něj vstoupili a vytvořili jsme si příležitosti, které jsme měli lépe řešit, méně komplikovaně. Akce jsme měli řešit rychleji a častěji se pokoušet o střelbu. Přesto jsme měli první půlku pod kontrolou a byli jsme i lepším celkem. Jenže ve druhé půli jsme inkasovali ze standardky. Pro mne nepochopitelně, na hráče jsem zlý, když dostaneme gól ze standardní situace, protože tam máme silné hráče, abychom tyto momenty ubránili. Nakonec se nám přes veškerou snahu skórovat nepodařilo. Dnes jsem cítil, že kdybychom hráli ještě klidně i dvacet minut, tak stejně branku nevstřelíme. Byli jsme hodně komplikovaní a domácí vytěžili z minima maximum.“

To domácí kouč František Komňacký nemohl být zcela spokojen s výkonem, ale těšila ho důležitá výhra: „Jsem spokojený se třemi body, nicméně k úplné spokojenosti bych potřeboval, aby náš výkon byl fotbalovější. Abychom neděli takovou velkou spoustu chyb a hloupých ztrát. Zvláště ve druhé půli, místo abychom soupeře potrestali a zvýšili své vedení, tak jsme kazili spoustu přihrávek a akce jsme většinou ani pořádně nerozvinuli. Utkání bylo bojovné, s nasazením z obou stran, se spoustou faulů a chyběla mu plynulost a větší fotbalovost, kterou bychom na našich stadiónech chtěli vidět,“ řekl na úvod jihlavský lodivod, který v hodnocení dále pokračoval: „Zejména s první půlí jsem nebyl vůbec spokojen. Chyběl nám pohyb, kombinace, hrozba soupeřově bráně. Jen jsme se ubránili a převahu soupeře jsme udrželi bez inkasované branky. V poločase jsme si jasně řekli, že se naše hra musí po všech stránkách zlepšit a uděláme vše pro vítězství. Úvod druhé půle byl skutečně lepší, dali jsme brzy branku a tím byl dán ráz druhého poločasu. Už toho bylo více, na co se dívat, diváci viděli více šancí a vzrušení před brankami. My jsme nakonec potřetí na jaře udrželi čisté konto, občas tedy i za přičinění štěstí či nerozhodnosti soupeře. Mrzí mne, že jsme nedokázali více se prosadit dopředu, protože nadějné situace na to byly. Jenže my jsme v situaci, že si těžko můžeme myslet, že budeme tak silný tým, jako je Boleslav, vyučovat fotbal a držet míč. To, že jsme takový silný tým dokázali porazit, vidím jako náš nesporný úspěch. K našemu výkonu mám řadu výhrad, ale hráče musím za vůli, se kterou šli za vítězstvím, pochválit. Udělali jsme další krok na cestě za záchranou.“

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom hlasů trenérů z tiskové konference zde najdete i názory aktérů jediné branky zápasu – nahrávače Václava Kolouška a přesného hlavičkám Tomáše Rady.