01.09.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Do druhé půle jsme potřebovali změnit přístup hráčů

Komňacký: Do druhé půle jsme potřebovali změnit přístup hráčůVysočina doslova vydřela výhru nad Slavií Praha, tým získal před reprezentační přestávkou tolik potřebné body a klid do další přípravy a v neposlední řadě Jihlava povyskočila až na 8. příčku tabulky Gambrinus ligy. Pravda, pouze s tříbodovým náskokem na patnácté Brno. Navíc po výkonu, který kouče Františka Komňackého příliš neoslnil.

„Když se ohlédneme za naším výkonem v první půli, tak mnoho pozitiv nenalezneme. Do utkání jsme na rozdíl od předchozích domácích zápasů proti Znojmu či Dukle nevstoupili vůbec dobře. Všude jsme byli pozdě, neudrželi jsme míč, scházela kombinace a nebyli jsme vůbec nebezpeční. Zkrátka, v prvním dějství dominovala Slavia. Sice někdy od 20. minuty přišlo určité naše zlepšení, tak to bylo spíše o tom, zda nám hosté vstřelí další branku nebo udržíme daný stav 0:1. V poločasové přestávce bylo třeba naše hráče trochu probrat a zdůraznit jim, že existují další atributy v přístupu ke hře, které dokáží i proti dobrému soupeři zápas zvrátit. Do druhé půle jsme opravdu šli s tím, že chceme skóre otočit, že se chceme prezentovat lepším fotbalem a že především chceme zlepšit morálku a přístup k utkání. Myslím, že se nám to povedlo. Spíše vůlí, než vysokou fotbalovou kvalitou, jsme Slavii dostali pod určitý tlak a vytvořili jsme si nebezpečné možnosti. A dvě z nich jsme proměnit dokázali,“ oddechl si trenér Komňacký, který ve svém komentáři pokračoval: „Jsme spokojení, že jsme tento duel uhráli. Všichni jsme si uvědomovali, jak je důležitý a možná zlomový vzhledem k tomu, jak se vyrovnaná tabulka Gambrinus ligy vyvíjí. V případě neúspěchu v tomto utkání bychom spadli na sestupové příčky, což by mělo neblahý vliv na atmosféru v týmu i v celém klubu. Získané tři body nám dávají do nadcházející tvrdé práce větší klid. Máme totiž, co zlepšovat. I hráči pochopili, že pokud k zápasu přistoupí s patřičným nasazením, tak jsou schopní papírově silnějšího soupeře přehrát.“

Jihlavský lodivod na tiskovce ocenil výkon Harise Harby: „Musím říci, že i v nepovedené první půli byl právě on světlým jevem naší hry. Nebál se hrát, jít do souboje, obejít hráče a zakončit. A to přesto, že on sám, jak mi řekl, se lépe cítí v úloze podhrotového hráče, než jako čistý hroťák. V aktuálním složení mužstva je však pro mne momentálně variantou na hrot číslo jedna.“

A jak František Komňacký okomentoval hru stopera Milana Kopice, který se po trestu za červenou kartu znovu vrátil do základní sestavy Vysočiny? „V první půli jsem nebyl spokojen s výkonem snad osmi našich hráčů včetně Kopice. Ovšem v jeho případě platí „dobrý konec - všechno dobré“. Šťastný a trochu krkolomný gól, který Milan vstřelil v zápase, v němž sám cítil, že se mu příliš nedařilo, mu může jedině pomoci. Dnes mi od našich stoperů scházela lepší konstruktivní rozehrávka útočných akcí. Chci, abychom se prezentovali kombinačním fotbalem, na který máme vhodné typy hráčů, nikoli nakopávanými míči. Na tom musíme zapracovat.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom kompletních komentářů trenérů Michala Petrouše a Františka Komňackého z tiskové konference přinášíme i názory bosenského ofenzivního hráče Harise Harby a šťastného střelce rozhodující branky Milana Kopice. A nechybí ani pozápasová radost z kabiny FC Vysočina!