27.06.2009, Miroslav Fuks

Kádr Vysočiny v létě projde velkými změnami

Kádr Vysočiny v létě projde velkými změnamiPoměrně velký průvan zavane kabinou prvního týmu FC Vysočina před startem nového druholigového ročníku. Po neúspěšné sezóně tým například opustí Mareš, Urban či Vojáček. V první vlně posil naopak figurují Korčián, Krutý či Minarech. Navíc vedení klubu udrží Wintera, Vyskočila, Gábu a Karlíka. Koho tedy kouč Luboš Urban přivítá na pondělním premiérovém tréninku?

 
Příchozí hráče lze rozdělit do dvou skupin. Tou první jsou fotbalisté, kteří v FC Vysočina působili již na jaře a v jihlavském klubu budou pokračovat i v nadcházejícím ročníku. Jedná se o gólmana Václava Wintera, se kterým má kouč Urban bohaté zkušenosti. Forma jeho dalšího jihlavského působení je nyní v jednání. To samé platí i u defenzivního hráče Karola Karlíka, který je kmenovým hráčem FC Nitra. Hostování se na základě opce změnilo v přestup u krajního obránce či záložníka Michala Vyskočila (Fotbal Fulnek) a defenzivního záložníka Jiřího Gáby (Sigma Olomouc).

 Druhou skupinou jsou nové tváře. Hned dvě do Jihlavy míří na přestup z 1.HFK Olomouc. První je zkušený slovenský levonohý záložník Peter Krutý (nar. 5.3.1984), který v Česku působí od roku 2002 a má za sebou angažmá i ve Viktorii Žižkov a Pardubicích. Nastoupil do zápasů Poháru UEFA proti Glasgow Rangers a Betisu Sevilla a připsal si 12 prvoligových a 131 druholigových startů, v nichž 9 x skóroval.

To útočník David Korčián (nar. 3.4.1986) se může pochlubit lepší gólovou bilancí, vždyť v loňském ročníku II. ligy v dresu sestoupivšího týmu zaznamenal 11 branek! Odchovanec Krnova hrál i v Opavě (1 start v I. lize) a Drnovicích. Za HFK Olomouc ve II. lize nastoupil 92 x a vstřelil 22 gólů.

 Další posilou by měl být slovenský útočník Matúš Minarech (nar. 4.1.1981), který od zimy 2006 nastupoval v MSFL za Znojmě, kde si připsal 34 třetiligových branek. Na Vysočinu byl měl přijít na přestup.

Staronovou tváří pak je brankář Petr Tulis, který se vrací z ročního studijního pobytu v Německu, kde hostoval v celku FC Grün-Weiß Wolfen.

„Tímto však doplnění a posílení týmu rozhodně nekončí. U řady zajímavých hráčů v souladu s představami kouče Urbana jednáme o působení v FC Vysočina či o zkoušce. Dobře nám k tomu poslouží nadcházející první tréninkový týden,“ uvedl sportovní manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd.

Doplňme i odchody z kádru FC Vysočina. Vedle již avizovaných Faldyny, Vepřeka a Štohanzla se vedení klubu rozhodlo neprodloužit působení obránce Pavla Mareše a středního záložníka Rudolfa Urbana. Po roce stráveném v Jihlavě se do olomoucké Sigmy vrací brankář Jan Vojáček, který nyní zvažuje zahraniční angažmá.


 
Aktuálně

Petr Tlustý: Za dlouhé roky jsem klubu a jeho vedení moc vděčný

Bezmála třináct fotbalových let v Jihlavě a starty v 289 ligových či pohárových zápasech. Zástupce kapitána, oblíbenec fanoušků a legenda klubu. To vše je Petr Tlustý. Čtyřiatřicetiletý stoper, jehož výjimečně dlouhé působení v barvách FC Vysočina se v červenci uzavřelo. Rádi vám s ním teď nabízíme aktuální rozhovor, který jistě není na dlouho... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu