04.07.2016, Miroslav Fuks

Juniorka do přípravy vstoupila s novým koučem Janem Kameníkem

Juniorka do přípravy vstoupila s novým koučem Janem KameníkemPouhé čtyři týdny bude trvat letní příprava juniorského týmu FC Vysočina. Rozběhla se v pondělí 4. července, v kabině se sešlo 22 fotbalistů a přivítal je nový realizační tým ve složení s trenérem Janem Kameníkem a asistentem Josefem Matouškem.

 

Jmenování nové dvojice trenérů představuje reakci na odchod Josefa Vrzáčka, dlouholetého kouče FC Vysočina, jenž o rok dříve ukončil smlouvu v klubu a rozhodl se hledat nové výzvy. „O změně jsem už dlouho přemýšlel. V květnu jsem se rozhodl požádat vedení klubu o předčasné vyvázání ze smlouvy. Jsem rád, že jsme se korektně dohodli. Přede mnou je spolupráce s Fotbalovou školou Třebíč, která je zaměřená na mládežnický fotbal. Vedle toho chci prohloubit svůj dlouholetý zájem o zdraví a prevenci na bázi buněčného metabolizmu. Věřím, že obě tyto aktivity mne budou naplňovat. Nadále platí, že FC Vysočina pro mne představuje srdeční záležitost a přeji mu jen to nejlepší. Nevylučuji, že své budoucí profesní kroky opět spojím s tímto klubem.“

Jan Kameník do Jihlavy přišel před dvanácti měsíci, aby se stal prvním manažerem nově vzniklé Regionální fotbalové akademie Kraje Vysočina. Po roce přijal nabídku FC Vysočina, aby se posunul do dospělé kopané a převzal juniorský tým. Jak těžké pro něj bylo opustit výborně nastartovanou akademii?

Z Regionální fotbalové akademie se mi odchází velmi těžko. Za rok jsme udělali kus práce a vytvořili jsme dobře fungující realizační tým. Přesto jsem se rozhodl přijmout nabídku vést juniorku FC Vysočina, neboť mne lákala výzva práce s dospělými fotbalisty. Především mi ale scházelo trénování a hlavně neopakovatelný náboj při vedení fotbalových zápasů. Moje práce v akademii přeci jenom měla více manažerskou náplň. Těším se na možnost podílet se profilování talentovaných juniorů do profesionálního fotbalu a též na možnost spolupráce s trenéry dospělého „áčka“ a staršího dorostu.

Nakolik se po Vašem odchodu promění vedení RFA?
Do pozice šéftrenéra se posune veřejnosti dobře známý Michal Kadlec. Novou tváří v roli trenéra akademie bude Marek Hábl, jenž posledních pět let pracoval jako šéf mládeže ve Zlíně.

Nelze se nezeptat na novou podobu realizačního týmu juniorky…
Mým asistentem bude osmačtyřicetiletý Josef Matoušek, jenž v minulosti vedl dospělé týmy Jiren či Chocně. Novým masérem je Jaroslav Kuřítko, kterého hodláme využít i při kondiční přípravě týmu.

Přivítal jste v kádru zcela nové tváře?
Ano. Přípravu s námi zahájila dvojice obránců slovenské Senice – Martin Svatík (roč. 1998) a Nikolas Včelka (roč. 1997). Z hostování ze Žďáru se vrátil Patrik Ločárek a z Třebíče David Klusák s gólmanem Pavlem Soukupem. Další nováčky samozřejmě tvoří kluci z loňského dorostu U19. Mezi nimi nechybí ani dvojice bosenských reprezentantů Ivan Dujmović (roč. 1998) a Amir Mašić (roč. 1998).

Čeká vás soustředění? Kdy nastoupíte k prvnímu utkání?
Budeme se připravovat výhradně v domácích podmínkách, přičemž prakticky pojedeme ve dvoufázovém režimu. K prvnímu přípravnému duelu nastoupíme v sobotu 9. července, kdy v areálu budeme hostit juniory Zbrojovky Brno. Úvodní mistrák nás čeká den po podzimní ligové premiéře „áčka“, přičemž dle nového schématu Juniorské ligy půjde o odvetu duelu prvních týmů. Čeká nás tedy měření sil proti Viktorii Plzeň.

V Jihlavě působíte teprve rok, tudíž jistě neuškodí, když nám na závěr přiblížíte svoji hráčskou a trenérskou dráhu?
S fotbalem jsem začínal v Jiskře Otrokovice, což je v současné době klub SK Baťov 1930. V dorostenecké kategorii jsem poté odešel na krátkou dobu do Sigmy Olomouc. Odtud jsem poté zamířil do mužské kategorie do divizní Fatry Napajedla, kde jsem s krátkou přestávkou strávil 5 let. S trénováním jsem začal v Brně při studiích vysoké školy. Následovalo krátké pracovní zahraniční angažmá, kde jsem se v jednom regionálním oddíle zapojoval do tréninkového procesu žáků. V roce 2008 jsem nastoupil do klubu 1.FC Slovácko, kde jsem strávil téměř 8 let jako profesionální trenér napříč všemi kategoriemi mládeže. V létě loňského roku jsem zamířil do Regionální fotbalové akademie Kraje Vysočina.

Kádr juniorky na startu letní přípravy:

Brankáři: Kolář, Soukup, Pokorný
Obránci: Beseda, Čermák, Ločárek, Vedral, Rychetník, Pěnkava, Svatík, Včelka, Klusák, Dujmović
Záložníci: Bajer, Fiala, Šerý, Vitásek, Kolčava, Novotný, Sargsyan
Útočníci: Maruš, Mašić

Přehled přípravných duelů juniorky - ZDE

 
Aktuálně

Třetí přípravný zápas a třetí porážka o gól

I z třetího letního přípravného duelu odešli fotbalisté FC Vysočina nejtěsněji o jednu branku poraženi. Na pražském stadiónku SK Prosek podlehli výrazně posílené Viktorii Žižkov 3:2 (1:1), když jihlavské branky zaznamenali Luis Arroyo a Stanislav Klobása. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Odehráno v 11:30
FK Viktoria Žižkov
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu