24.10.2010, Miroslav Fuks

Josef Vrzáček: Závěrečné výpadky se nesmí opakovat

Josef Vrzáček: Závěrečné výpadky se nesmí opakovatJihlavští fotbalisté a s nimi nově složený trenérský triumvirát zvládli první těžkou zkoušku. Po kvalitním týmovém výkonu vydolovali tři body Hlučína, který v předchozích kolech zdolal Kladno a remizoval ve Zlíně. Jak tento duel viděl hlavní kouč Josef Vrzáček? "Dosáhli jsme dílčího důležitého úspěchu na hřišti soupeře. Jeho základ byl položen tím, že jsme do Hlučína dorazili o den dříve, za což vedení klubu náleží velké poděkování."

 

Úvod zápasu z naší strany nebyl ideální a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. V momentě, kdy měli domácí více ze hry, jsme zaznamenali klíčový první gól z kopačky Bači. Ten nám hrozně pomohl. O chvíli později přišla jasná penalta a vyloučení. Filip Dort to vzal na sebe a bezpečně skóroval. Domácí se však rozhodně nevzdávali a i v deseti byli velice nebezpeční. Zdobila je rychlost a bojovnost. My jsme však byli lepším celkem, drželi jsme míč a vypracovali jsme si řadu příležitostí. Bača jednu z nich proměnil a zvýšil na 3:0. Asi největší šanci neproměnil Dort. Bohužel, v závěru soupeř z hraniční ofsidové situace snížil a naši smůlu završila zcela zbytečná standardní situace, z níž po závaru zaznamenal vlastní gól Bača. Samotný závěr byl hektický, ovšem náš tříbodový zisk proti těžkému soupeři byl zcela zasloužený.

Mrzí mne naše výpadky ze závěrů zápasů. Nestalo se tak v této sezóně poprvé. To se už nesmí opakovat.

Rád bych ještě dodal, že jsem velice rád, že jsme výhrou venku mohli potěšit naše věrné fanoušky, kteří bez ohledu na vzdálenost a čas výkopu nechybí na žádném utkání na půdě soupeře. Celý zápas nás povzbuzovali, za což jim náleží velký dík.

Co říci ke změnám v sestavě?
O složení základní jedenáctky jsme celý týden přemýšleli a definitivně jsme se rozhodli až v sobotu. Chtěli jsme být aktivní a do útoku jít se dvěma klasickými hroty, tedy s Bačou a Teclem. Zjednodušeně lze říci, že jsme hráli v klasickém rozestavení 4-4-2. Hráči samozřejmě měli a plnili řadu dílčích pokynů.

Chtěl byste některé hráče vyzdvihnout? Jak se vedlo Bačovi a debutantovi v bráně Svobodovi?
Za Bačův výkon mluví 2 vstřelené góly. Svoboda na inkasovaných gólech rozhodně nenese vinu. Pochvalu za výkon a celkový přístup zaslouží celý tým včetně náhradníků. Pevně věřím, že se toho dočkáme i v pátek v domácím duelu proti Vlašimi.

 
Související
Aktuálně

Fanoušci znovu na stadionu!

Vážení fanoušci, zveme Vás na fotbal! V pátek 14.5. od 17:00 na Jiráskově stadionu přivítáme FK Viktorii Žižkov. Přijďte podpořit jihlavské hráče! Povolený počet diváků na následující domácí zápas s Žižkovem je 300. Registrovat se můžete na emailu: marketing@fcvysocina.cz - vytvořme znovu domácí kulisu a požeňme hráče ke třem bodům! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu