16.06.2024, Matyáš Fuks

Josef Vrzáček: Jsme rádi, že se můžeme nadále měřit s nejlepšimi kluby v republice

Josef Vrzáček: Jsme rádi, že se můžeme nadále měřit s nejlepšimi kluby v republiceVytyčený předsezónní cíl byl splněn, starší dorostenci se zachránili v nejvyšší dorostenecké soutěži a zahrají si tak mezi elitou i v příštím ročníku. Přinášíme vám proto rozhovor s hlavním trenérem staršího dorostu Josefem Vrzáčkem, ve kterém zhodnotí uplynulý rok a nastíní plány na nadcházející sezónu.

 

Sezóna byla velmi náročná a vyrovnaná, jak byste zhodnotil celkové účinkování Vašich svěřenců?
Sezóna byla opravdu náročná, nejen že jsme měli mladé mužstvo, ale v elitní dorostenecké soutěži je každý zápas velmi těžký. Ligu jsme zvládli a kluci mají možnost ji hrát i v příštím ročníku a měřit se s nejlepšími kluby v republice.

Dokázali jste zvládnout důležité zápasy ke konci sezóny se sestupující Karvinou a Frýdkem-Místkem. Jaký zápas byl podle Vás ten zlomový v boji o záchranu?
Se všemi mužstvy hrajících o setrvání v soutěži jsme měli lepší vzájemné zápasy, což nám dávalo při rovnosti bodů výhodu. Nicméně počítal se každý uhraný bod a zvládli jsme všechny tři domácí závěrečné zápasy – Frýdek, Karviná i Slovácko.

Mrzí Vás naopak nějaká ztráta, kdy jste cítil z týmu, že sahal po bodech?
Mrzí nás zbytečná ztráta dvou bodů ve Frýdku v posledních momentech utkání při dvoubrankovém vedení a dobře rozehraný duel na Dukle Praha.

Mezi opory týmu patří bezesporu kapitán Haala a nejlepší střelec týmu Zimmermann. Je v týmu ještě nějaký hráč, kterého výkony byste rád vyzdvihnul?
Hráčů, kteří udělali progres bylo více. Samozřejmě k pilířům patřil Haala, Zimmermann, Záruba, Udržal, Trešl a postupně i Stoček. Nemůžu opomenout i přínos už hráče „A“ týmu Filipa Šancla.

Určitě se také nabízí porovnání skončené sezóny s tou loňskou. Který z týmů byl lepší? Kdy se záchrana rodila jednodušeji?


Minulá sezóna byla relativně jednodušší, měli jsme převážně dorazové hráče a co bylo důležité, tak že byla výborná parta s obrovskou pokorou, vnímavými hráči nejen na taktickou disciplínu, ale také s vlastní invencí. V letošní sezóně se rodilo úplně nové mužstvo, přišlo čtrnáct nových hráčů a byl potřebný čas, aby si vše sedlo, jak v tréninkovém procesu a samotnými zápasy, tak i mimo hřiště. Musím dodat, že pro nás bude v konkurenci ligových klubů každá sezóna náročná, jak jsme řekl už před dvěma roky při postupu, pro nás je to Champions League.

Váš tým je velmi mladý, většina hráčů spadá ještě do kategorie U18. Nakolik Vás v přípravě doplní hráči z ročníku U17 a jaké budou Vaše cíle pro nadcházející sezónu?
Mužstvo bude doplněno o několik mladších hráčů, máme vytipované i jednotlivce mimo region, uvidíme. Cílem pro nadcházející sezónu je individuální rozvoj hráčů, aby ti nejtalentovanější se postupně posunuli do „A“ mužstva a samozřejmě opět zvládnout nelehké boje při setrvání v dorostenecké lize.

Kdy se hráči znovu sejdou a jaké jsou plány přípravy?
Přípravné období nám společně začne 8. července dvoufázovými tréninky, ale už od 30. června budou mít hráči individuální plán.
Na závěr bych chtěl ocenit hráče, kteří náročnou soutěž zvládli, poděkovat všem zainteresovaným v klubu, celému dorosteneckému úseku a samozřejmě realizačnímu týmu, kolegům trenérům, Michalu Lovětínskému a Vojtovi Hronovi, trenéru brankářů Pavlu Pospíchalovi a naší fyzioterapeutce Andrejce Vaňkové.

Hráčské statistiky v ročníku 2023/24

Odehrané zápasy: 30 - Hudák, 29 - Zimmermann, 28 - Dolejší, Záruba, 27 - Šubert, Matoušek, Haala, 26 - Pivnička, 25 - Udržal, 23 - Kotoun, Puzrla, 22 - Trešl, 21 - Veselý, 19 - Novák, Stoček, 16 - Kryštof, 13 - Bouchner, 11 - Šebek, 8 - Půža, 6 - Maňásek, Merunka, Nevěčný, 5 - Šancl, 2 - Procházka, Šerý, Palán, 1 - Holec, Exner, Vopršal, Ficek, Jančok, Raitmajer, Vodička, Ritter.

Odehrané minuty: 2513 - Záruba, 2513 - Haala, 2489 - Dolejší, 2419 - Zimmermann, 2092 - Udržal, 2053 - Trešl, 1970 - Matoušek, 1640 - Hudák, 1516 - Puzrla, 1366 - Pivnička, 1285 - Novák, 1275 - Kotoun, 1141 - Veselý, 1109 - Stoček, 930 - Šubert, 768 - Bouchner, 671 - Kryštof, 555 - Nevěčný, 511 - Maňásek, 497 - Půža, 375 - Šancl, 312 - Šebek, 181 - Procházka, 118 - Merunka, 92 - Vodička, 80 - Palán, 22 - Exner, Ritter, 19 - Šerý, 18 - Raitmajer, 12 - Vopršal, Jančok, 11 - Ficek, 8 - Holec.

Vstřelené branky: 13 - Zimmermann, 7 - Záruba, 6 - Udržal, 4 - Hudák, Stoček, Bouchner, 3 - Kryštof, 2 - Dolejší, Pivnička, 1 - Haala, Novák, Šancl, Vodička.

Červené karty: 1 - Udržal, Pivnička, Haala

Žluté karty: 9 - Záruba, 7 - Haala, 6 - Dolejší, 3 - Stoček, Šubert, 2 - Pivnička, Zimmermann, Hudák, Novák, Kotoun, Veselý, Maňásek, 1 - Udržal, Bouchner, Vodička, Trešl, Matoušek, Šebek.

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu