17.09.2013, Miroslav Fuks

Jindřich Kučera: Ani jsem nestačil být nervózní

Jindřich Kučera: Ani jsem nestačil být nervózníNa Andrově stadiónu v Olomouci prožíval několik minut obrovskou euforii. Nejenže debutoval v Gambrinus lize, ale přihrávkou přispěl k vyrovnání skóre utkání a Vysočina vzápětí strhla vedení na svoji stranu. Konečné skóre zápasu mu nakonec náladu zkazilo, ovšem vysněný debut v nejvyšší soutěži už Jindřichu Kučerovi nikdo nevezme.

 

„Doufal jsem, že dostanu příležitost bojovat o místo v kádru „áčka“ už v letní přípravě. Bohužel se tak nestalo, ovšem bylo mi řečeno, abych na sobě stále pracoval, podával dobré výkony v juniorce a že by šance mohla přijít třeba už v průběhu podzimu. Jsem hrozně rád, že jsem byl na počátku září přeřazen do prvoligové kabiny,“ uvedl Jindřich Kučera, který s fotbalem začínat v Havlíčkově Brodě a v jedenácti letech přešel do žákovských celků Jihlavy.

Dres „áčka“ jsi poprvé oblékl v rámci letní přípravného turnaje v Žirovnici. V zápasech o Perleťový pohár jsi svými výkony překvapil...
Možná jsem při těchto duelech trenérům prvního týmu naznačil, že by se mnou mohli počítat. A následné zápasy Juniorské ligy je v tom snad utvrdily.

Měl jsi problém zapadnout do kabiny „áčka“ a zvyknout si na prvoligové tréninkové jednotky?
V kabině proběhlo přijetí úplně super, absolutně bez problémů. Vždyť s většinou kluků se znám. Tréninky v „áčku“ jsou samozřejmě rychlejší a intenzivnější, než v juniorce. Jiná je i péče o hráče a celkový servis v prvním týmu.

Prvoligový debut sis odbyl hned při první příležitosti – v sobotním duelu v Olomouci. Byl jsi hodně překvapen?
Nečekal jsem, že půjdu na plac hned jako první náhradník. Avízo jsem od trenérů nedostal ani v poločasové přestávce. Poté už byl pokyn, abych se nachystal na zápas, hodně rychlý. Ani jsem vlastně neměl čas o zápase výrazněji přemýšlet a být nervózní. Prvoligový debut pro mne každopádně představuje splnění snu. Kvůli tomuto cíli jsem od malička dělal fotbal. Teď udělám maximum pro to, abych se v kádru udržel a nezůstalo jen u jednoho startu. Prosadit se ve velké konkurenci, která v FC Vysočina je, však nebude vůbec jednoduché.

Jaké jsi měl dojmy z vlastního utkání?
Prvních deset minut jsem prožíval velkou euforii. Naskočil jsem, nahrál na vyrovnávací gól a o pár minut později Lukáš Masopust skóre otočil. Velká škoda, že jsme nadějně rozehraný zápas nedovedli alespoň do remízového konce. Nadšení tak vystřídalo zklamání.

Včera jsi vedl juniorku k výhře proti Varnsdorfu. Šlo o jasnou záležitost?
V zápase jsme chtěli zvítězit a potvrdit úlohu favorita. Vůbec však nešlo o lehký zápas. Domácí se ujali rychlého vedení, na které jsme naštěstí dokázali prakticky okamžitě odpovědět a skóre otočit. Kdyby Varnsdorf udržel příznivý stav delší dobu, tak by nás asi potrápil mnohem více. Slabší chvilku jsme si vybrali i na počátku druhé půle, kdy domácí snížili na 2:3. Jejich snahu o vyrovnání zmrazilo až proměnění penalty ze strany Honzy Klimenta a zvýšení na 2:4.

 
Aktuálně

Permanentkáři, potvrďte své místo na stadiónu pro duel s Hradcem!

Fotbalové stadióny pod vlivem vládních opatření své brány stále nemohou otevřít dokořán, ale volných míst přibývá! Dle aktuálního limitu je na nich místo pro zhruba 300 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme pro část držitelů permanentních vstupenek,... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu