18.01.2022, Zuzana Michalková

Jihlavský odchovanec Karel Pojezný se stal hráčem Baníku

Jihlavský odchovanec Karel Pojezný se stal hráčem BaníkuFC Baník Ostrava získal na přestup našeho odchovance, talentovaného obránce české reprezentační jednadvacítky Karla Pojezného. Obratem ho uvolnil na půlroční hostování do prvoligového týmu FK Pardubice, se kterým je nyní na soustředění ve Španělsku.

 

„Přestup Karla se táhl dlouhou dobu. Jednat jsme začali už začátkem prosince. Několikrát to dokonce vypadalo, že k přestupu nedojde, ale nakonec jsme se na podmínkách domluvili. Dnes by se vše mělo už smluvně dotáhnout. Karel za poslední půlrok zaznamenal velký progres, zaujal vícero týmů z české ligy, sám má velkou chuť se posunout v kariéře dál. A my mu přejeme v dalších letech hodně štěstí a úspěchů," dodal na Karlovu adresu šéf jihlavského klubu, Lukáš Vaculík.

„Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč už se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Alois Grussmann pro klubový web fcb.cz.

Karel Pojezný, levonohý stoper, který figuruje také v širší nominaci české jednadvacítky, stráví letošní jaro ale ještě mimo Ostravu. Klub ho poslal na půlroční hostování do jiného prvoligového týmu, a to do Pardubic. Grussmann věří, že hostování na východě Čech mladému obránci pomůže v dalším výkonnostním růstu. „Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji. Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune.“

 
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu