Jihlava hostila mezinárodní turnaj fanklubů
Tento víkend se v Jihlavě uskutečnil velký turnaj fanklubů z Čech a Slovenska, kterého se zúčastnilo 12 týmů. Celá akce se konala pod záštitou FC Vysočina, která na tento turnaj propůjčila hrací plochy. Samotný turnaj byl zahájen v sobotu v 9:00 proslovem předsedy představenstva FC Vysočina Ing. Jiřího Pecha, poté už mohlo dojít k prvním zápasům.
Celý turnaj se odehrával ve skvělé a uvolněné atmosféře a dokázal spojit velké množství fanoušků, ať už fandili komukoliv.
Součástí turnaje byl i doprovodný program a důležitý druholigový zápas mezi Třincem a Jihlavou, kterého se zúčastnili i všichni aktéři turnaje, kteří se zároveň zapojili do poločasové soutěže a připravili tak pro diváky zajímavou „přehlídku“ dresů svých klubů a přispěli tak ke skvělé atmosféře tohoto zápasu.
Po utkání se o skvělou zábavu starala kapela Major Major, která hrála až do sobotní půlnoci. Nechybělo ani promítání semifinále mezi Českem a Slovenskem a poté i finále Ligy Mistrů mezi Bayernem a Chelsea.
Finálové play-off se odehrávalo v neděli a díky příznivému výsledku se mohlo celé odehrát na hlavní trávě stadionu FC Vysočina!
Na konci turnaje si fanoušci vyměnili kontakty, udělali pár společných fotek, vzájemně si zaskandovali a na všech byla vidět značná spokojenost, ať už se jejich tým umístil jakkoliv.
Což svými slovy potvrdil i nejlepší gólman turnaje, gólman Senice, Milan Dolník: „Musím smeknout před organizátory turnaje. Na lépe organizovaném turnaji jsem ještě nehrál. Jsem velmi rád, že jsem se ho mohl zúčastnit. Zároveň je pro mě velkou ctí, že jsem získal ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje. Doprovodný program celého turnaje byl super, užil jsem si i fotbal Jihlava – Třinec, ve kterém sice jeden tým oslavoval postup a druhý tým truchlil nad sestupem, ale takový je sport a vaši fanoušci byli skvělý, bylo mi ctí být ve vašem kotli! Shodou okolností jsme hráli proti sobě čtvrtfinále v hokeji a ta atmosféra, která byla, bylo prostě něco nezapomenutelného. Děkuji i mým spolubojovníkům za super turnájek a doufám, že se za rok opět uvidíme!"
Konečné pořadí turnaje:
1. Slavia
2. FC Vysočina A
3. Sparta „A"
4. Gambrinus
5. Senica
6. Mladá Boleslav
7. Jablonec
8. Sparta „B"
9. Dukla Praha
10. FC Vysočina „B"
11. Teplice
12. Třinec
- Fotogalerie z celého turnaje najdete ZDE
Vysočina v kombinované sestavě nestačila na Chrudim
Fotbalisté FC Vysočina se ani ve třetím letním přípravném duelu nedočkali vítězství. V kombinované sestavě, v níž dostali velký herní prostor mladíci z akademie a testovasní hráči, podlehli druholigovému sokovi MFK Chrudim 2:1 (1:1). Skóre duelu z penalty otevřel Jakub Selnar. Celý článek
- Nové permanentky v prodeji od 4. července. (04.07.2022)
- Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný (30.06.2022)
- Vysočina neporazila ligové Pardubice (25.06.2022)
- Vysočinu v přípravě prověří ligoví soupeři (23.06.2022)
- 2017:
- Úvod Perleťového poháru: penaltová prohra s Prešovem
- Vysočina díky výhře nad Duklou obhájila Perleťový pohár
- Kopecký: Věříme, že se postupně budeme zlepšovat
- 2013:
- Juniorka podlehla druholigovému Táborsku
- Před soustředěním nastoupí v Chotěboři proti Pardubicím
- Dorost proti Dynamu sehrál tři duely
Vytisknout