20.03.2014, Miroslav Fuks

Jaromír Blažek bude scházet ještě více než měsíc

Jaromír Blažek bude scházet ještě více než měsícGólman Jaromír Blažek po prvním jarním utkání se Znojmem překonal ligový rekord v počtu vychytaných nul, který po zápase na Dukle Praha navýšil na 140 čistých kont. Následný domácí duel Gambrinus ligy, který byl už jeho 436. v nejvyšší tuzemské soutěži, mu však pořádně zhořkl.

 

Do konce prvního poločasu pátečního zápasu FC Vysočina s Teplicemi (1:1) zbývala poslední minuta. Na Blažkovu branku letěl nepodařený centr Nivadla, který se však nepříjemně snášel pod břevno. Velezkušený gólman musel ustoupit a u tyčky míč vytěsnil na břevno. Po dopadu na zem však přišla prudká bolest v levém chodidle a jasný Blažkův signál směrem ke střídačce – musím střídat! Bývalý reprezentant odkulhal ze hřiště a v jihlavské brance ho nahradil pětadvacetiletý Jan Hanuš.

V první polovině tohoto týdne Blažek podstoupil podrobná vyšetření včetně magnetické rezonance. Dnes ráno se opora FC Vysočina dozvěděla diagnózu a též prognózu léčby: „V klenbě levé nohy v blízkosti paty mám natrženou šlachu. Čeká mne čtrnáct dní, kdy se budu pohybovat o berlích. Poté bych se mohl pomalu začít hýbat a došlapovat. Můj návrat na hřiště se tak protáhne minimálně na měsíc, možná až na měsíce dva,“ informoval Jaromír Blažek.

Ikonu Sparty čeká nezvykle dlouhé období vynuceného klidu a rehabilitací. „Měl jsem velké štěstí, že vážná zranění se mi během kariéry prakticky vyhýbala. Naposledy to byl natržený zadní křížový vaz v koleni, který jsem utrpěl v dubnu 2010 po zákroku slávisty Jandy. Tehdy jsem marodil asi 8 týdnů. Velmi mne mrzí, že je teď přede mnou další obdobně dlouhá pauza,“ povzdechl si Blažek.

Blažkova péče o jihlavské prvoligové gólmany bude i nadále pokračovat: „Do Jihlavy budu pravidelně dojíždět na tréninky a rehabilitaci. Budu sice pohybově omezený, ale nadále brankářské tréninky povedu. Kluky mám na starosti a udělám maximum proto, aby kvalitně trénovali a byli co nejlépe připravení na ligové zápasy,“ zdůraznila jednačtyřicetiletá česká gólmanská legenda.

 
Aktuálně

FC Vysočina hledá fyzioterapeuta

FC VYSOČINA JIHLAVA hledá nového člena realizačního týmu ligového celku dospělých – fyzioterapeuta/ku na plný či částečný úvazek. Nabízíme atraktivní práci ve fotbalovém prostředí, výborný pracovní kolektiv, zdroj velkých profesních zkušeností, skvělou referenci pro Vaši kariéru a zajímavé finanční ohodnocení. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu