18.10.2012, Miroslav Fuks

Jaromír Blažek: Zápas proti Spartě si chci užít

Jaromír Blažek: Zápas proti Spartě si chci užítBrankář Jaromír Blažek se dočkal. Když v lednu letošního roku zamířil do druholigové Jihlavy, tak bylo jeho velkou motivací vrátit se za pár měsíců do Gambrinus ligy a v devětatřiceti letech ještě změřit síly s klubem, s nímž je spojená nejúspěšnější část jeho kariéry – pražskou Spartou. Jak se na tento výjimečný zápas těší?

 

Lhal bych, kdybych řekl, že se na tento zápas netěším. Na druhou stranu ho nijak zvlášť neprožívám. V neděli si ho chci naplno užít a poté zase podzimní sezóna pojede dál.

Jsi s některým z bývalých sparťanských spoluhráčů v kontaktu? Už proběhlo nějaké hecování?
Nejvíce komunikuji asi s Márou Matějovským, ovšem ani s ním jsme se nijak nehecovali. Zatím tedy v tomto směru nic neproběhlo

Jak vidíš šanci Vysočiny na úspěch v nedělním utkání?
Abychom uspěli, tak musíme podat maximální výkon podpořený velkým nasazením a bojovností. Navíc by nám určitě pomohlo, kdyby na naší straně bylo i štěstí a Sparťané se na zápas špatně vyspali.

Na koho by si jihlavští hráči měli dát proti Spartě pozor?
Ve Spartě by měli být ti nejlepší fotbalisté v zemi. Je tedy jasné, že kvalitativní rozdíl mezi kádrem Jihlavy a Spartu tady je. Z naší strany to rozhodně nebude jen o ubránění Kweukeho nebo Matějovského. Naše situace bude o to složitější, že nám ze sestavy vypadl Venca Koloušek. Proto každý bod, který z nedělního zápasu vydolujeme, pro nás bude velkým úspěchem.

Jak si ti vlastně dařilo proti Spartě v dresu Slavie, Bohemians či Příbrami?
Vzpomínám si, že s Příbramí jsme se Spartou doma remizovali 0:0. Ještě v dresu Bohemians jsme, myslím, uhráli též remízu. A zapomenout nemohu ani na moje první derby – v březnu 1992 jsem chytal v brance Slavie a zápas skončil zaslouženou dělbou bodů 1:1. Takže bilanci proti Spartě nemám špatnou.

Nakousli jsme tvoji bohatou a úspěšnou kariéru, kterou velmi čtivým způsobem mapuje kniha „Bláža, moje pravda“. Kdo přišel s nápadem na realizaci knihy? Souhlasil jsi hned?
S nápadem přišel šéf Nakladatelství XYZ, který požádal sportovního publicistu Milana Macha, aby mne s touto myšlenkou oslovil. Přesvědčoval mne asi dva měsíce, než jsem k realizaci této knihy svolil.

Jaký máš z tvé velmi otevřené životopisné zpovědi pocit?
Odezvy mám od lidí, kteří mne znají a jsou se mnou v kontaktu. Ti se vyjadřují kladně a pochvalují, jak je kniha Milanem Machem napsaná. Většinou ji přelouskli strašně rychle. Je tedy pravdou, že jsem zatím neměl možnost hovořit s osobami, o nichž jsem se v knize nevyjádřil zcela pozitivně.

Při této příležitosti si dovoluji všechny zájemce a fanoušky pozvat k autogramiádě mé knihy, která proběhne v pátek 19. října od 15 hodin v Knihkupectví O.P. na Masarykově náměstí.

V dubnu 2006 v dresu Sparty nastupuje Jaromír Blažek proti Jihlavě

 
Související
Aktuálně

Červení v mrazivém sobotním dopoledni porazili žluté

Fotbalisté FC Vysočina završili první týden zimní přípravy tréninkovým modelovým duelem červených proti žlutým. Červení, za něž nastoupilo více zkušených hráčů, v duelu hraném 2 x 30 minut zvítězili 2:1 (1:0), když dvě branky zaznamenal novic Jakub Selnar. Za poražené se trefil Justin Araujo-Wilson. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu