21.01.2020, Miroslav Fuks

Jan Hanuš: V Jihlavě se mi naplnila všechna přání

Jan Hanuš: V Jihlavě se mi naplnila všechna přáníAnketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ má prvního vítěze. Mezi nominovanými brankáři triumfoval Jan Hanuš, který o nemnoho hlasů předčil legendárního Jaromíra Blažka. Jsme rádi, že vám s Honzou můžeme nabídnout aktuální rozhovor.

 

Honzo, zaregistroval jsi, že tato výroční anketa probíhá? Co na ocenění říkáš?
Klub sleduji na webu i sociálních sítích, tudíž jsem anketu samozřejmě zaregistroval. Výsledek hlasování fanoušků mi udělal velikou radost. Velmi si tohoto ocenění vážím a chci všem poděkovat nejen za toto ocenění, ale i za podporu během let v Jihlavě.

Jak vlastně vzpomínáš na působení v FC Vysočina? V jakém ohledu tě lidsky či sportovně obohatilo?
V Jihlavě jsem strávil přes pět let a tento klub mi opravdu zůstal v srdci. Rád vzpomínám na všechny lidi z klubu a fanoušky, stejně tak i na prožité okamžiky. Působení v FCV bylo pro můj sportovní vývoj velice důležité, neboť se mi zde naplnila všechna přání, se kterými jsem ze Slavie přišel. Chtěl jsem se postupně zlepšovat, učit se po boku Jardy Blažka, stát se klubovou jedničkou, pomoci týmu a odrazit se za angažmá ve větším klubu. Důležité bylo, že jsem naučil pracovat sám na sobě. Kvalitněji se individuálně připravovat a po všech stránkách se koncentrovat na svůj výkon.
Jihlava navíc představovala zlom i v mém osobním životě, neboť jsem zde začal bydlet se svojí manželkou, požádal jsem ji o ruku a narodil se nám tady syn.

Vybavuješ si nějaký speciální zápas či zážitek v jihlavském dresu?
Těch bylo opravdu hodně. Velkou úlevu a příjemný pocit představovala každá záchrana klubu v I. lize. Nezapomenu na premiérový ligový start v dresu Jihlavy v Liberci nebo první zápas pod trenérem Radou, když se doma v průběhu duelu zranil Bláža a já nastoupil proti Teplicím. Vzápětí jsme hráli v Edenu, já chytal celý zápas a vyhráli jsme na půdě mého bývalého klubu. Právě proti Slavii se mi vždy dařilo. Já si ale užíval každý zápas, zvlášť když nás příznivci podporovali. Podporu jsem ostatně cítil nejen od fanoušků, ale i od trenérů a vedení klubu.

Sleduješ dění v FC Vysočina? Co bys klubu do dalších let popřál?
Situaci v FCV průběžně sleduji. Vysočině i klukům bych moc přál, aby chodili fanoušci, hrál se hezký fotbal, a co nejdříve se postoupilo zpět do I. ligy. Takto fungující klub by si zasloužil, aby se v nejvyšší soutěži stabilizoval. Uvědomuji si však, jak složitý úkol to obnáší. Zvlášť v dnešní době u menšího regionálního klubu. Skvělé by samozřejmě bylo, kdyby se jednou podařilo alespoň částečně naplnit plány s dalším rozvojem stadiónu.

Jak se Ti v současné době daří po osobní a fotbalové stránce?
Naplňuje mne spokojená rodinka s krásným dvouapůlletým uličníkem, z nějž se stává malý fotbalista a fanoušek. Obecně život užívám takový, jaký je. Nemyslím na to, co bylo nebo co bude.
Z fotbalového hlediska se stále snažím pracovat naplno a důvody, proč nechytám v základní sestavě, hledat v sobě. Fyzicky se cítím ještě lépe, než v Jihlavě. Jsem přesvědčen, že jdu správnou cestou, že chytat umím a že budu plně připraven, až šance přijde. Zároveň i odměněn za práci a trpělivost. Pořád mám fotbalové sny a věřím, že se jednou vyplní.

Jedenáctka dvacetiletí FC Vysočina – pořadí mezi brankáři:

1. Jan Hanuš – 219 hlasů - 43%
2. Jaromír Blažek – 189 hlasů – 37%
3. Michal Vorel – 32 hlasů – 6%
4. Luděk Vejmola – 31 hlasů – 6%
5. Branislav Rzeszoto – 21 hlasů – 4%
6. Maksims Uvarenko – 12 hlasů – 2%
7. Jiří Bartoš – 10 hlasů – 2%

 
Aktuálně

Před Vysočinou je generálka na jaro – doma proti Dukle Praha

Už pouze jedno utkání zbývá sehrát fotbalistům FC Vysočina před vypuknutím jarních bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Tradiční generálce přeje aktuální jarní počasí, tudíž by nemělo nic bránit tomu, aby jihlavský celek poprvé od počátku prosince nastoupil na přírodním trávníku. V sobotu 27. února od 14:00 změří síly s tradičním sokem a jedním z... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu