05.08.2016, Miroslav Fuks

Jan Hanuš: Do Liberce rozhodně nejedeme na výlet

Jan Hanuš: Do Liberce rozhodně nejedeme na výletAnketa o Hráče měsíce FC Vysočina má za sebou první dějství v nové fotbalové sezóny. Mezi elitní trojici hráčů se vměstnaly hned dvě letní posily, ovšem na samém vrcholu hlasování fanoušků setrval zdaleka nejčastější vítěz této ankety – gólman Jan Hanuš. Uspěl však jen s patnáctibodovým náskokem před lotyšským ofenzivním hráčem Davisem Ikaunieksem. Třetí se umístil slovenský středopolař Jozef Urblík. Tradičně vám nabízíme aktuální rozhovor s vítězem ankety.

Honzo, červenec byl hlavně ve znamení letní přípravy. Byla pro gólmany podobně náročná, jako pro hráče?
Byla dost náročná, navíc hodně dlouhá. Na start ligy jsem se hrozně moc těšil.

Příprava finišovala v rakouském komplexu Therme Geinberg. Líbilo se ti tam? Jak vlastně taková soustředění snášíš?
Samozřejmě platí, že doma je doma. Týdenní soustředění v zahraničí vnímám jako nezbytnou součást letní a zimní přípravy. V Therme Geinberg jsme našli skvělé ubytování a stravu a hlavně pak parádní podmínky pro trénink a regeneraci. Jedinou komplikací byly delší autobusové přejezdy za zápasy.

Vysočina do přípravy vstoupila s novým koučem brankářů Stanislavem Vahalou. Nakolik se vaše příprava změnila? Navázali jsme na svoji spolupráci ještě ze Slavie?
Moje předchozí spolupráce s trenérem Vahalou je už staršího data, ovšem určité cviky jsme trénovali už tehdy. Zároveň jsme ale do přípravy zařadily celou řadu novinek. Pro mne je důležité, že spolupráce mezi námi gólmany a trenérem Vahalou klape na výbornou. Hodně vzájemně komunikujeme a společně hledáme cesty, jak se zlepšovat.

Jak s odstupem několika dnů hodnotíš duel proti Plzni?
Velká škoda, že jsme z této dobře rozehrané partie nedokázali vytěžit alespoň bod. Tolik šancí jsme si proti Viktorii ještě nikdy nevytvořili. Pořád ale jde o začátek soutěže. Musíme myslet pozitivně a do dalších zápasů jít sebevědomě. Věřím, že body se dostaví.

Věříš, že můžete uspět v nedělní bitvě v Liberci? Co od tohoto utkání očekáváš?
Před námi je velmi těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Na jaře jsme na půdě Slovanu sehráli jedno z nejtěžších venkovních utkání. Znovu změříme síly proti výborně připravenému týmu, který v zápase bude favoritem, ale my do Liberce rozhodně nejdeme na výlet.