12.05.2015, Miroslav Fuks

Jak jsou na tom zranění Ondřej Šourek a Matúš Marcin?

Jak jsou na tom zranění Ondřej Šourek a Matúš Marcin?Po velkou část jarní části scházejí v kádru FC Vysočina pro zápasy v SYNOT lize. Zatímco ofenzivní fotbalista Matúš Marcin stihl zasáhnout do čtyř jarních duelů, tak zkušený stoper Ondřej Šourek definitivně zůstane jen u šesti podzimních startů. Jak vypadá jejich současný zdravotní stav?

 

„Mé problémy s levou achilovkou nejsou úplnou novinkou. V předchozích sezónách jsem její ztuhlost a citlivost registroval, ale vždy jsem jí dokázal rozcvičit. V zimní přípravě však nastalo zhoršení. Odehrál jsem přípravný duel proti Znojmu, ale z utkání proti Spartě, které jsme hráli 28. ledna, jsem musel odstoupit už v 16. minutě. V achilovce mi „louplo“, ucítil jsem bolest a hned mi bylo jasné, že může jít o vážnější problém. Podstoupil jsem řadu vyšetření a snažili jsme se o konzervativní klidovou léčbu. Vždy, když jsem se znovu vrátil do tréninku, tak se bolest ozvala a navíc s větší intenzitou. Po dohodě s našimi lékaři jsme se rozhodli pro operativní zákrok, který podstoupím tento pátek u specialisty v Turnově,“ informoval nás Ondřej Šourek, který druholigový dres FC Vysočina oblékl už na podzim 2000 a byl u semifinále Poháru ČMFS v roce 2004 a u premiérového postupu do I. ligy v ročníku 2004/05.

„Nemělo by jít o vážné zranění. Po čtrnácti dnech fixace bych se zvolna mohl zapojit do tréninku. Nic by nemělo bránit tomu, abych se naplno zapojil do letní přípravy,“ věří v rychlou rekonvalescenci dvaatřicetiletý stoper.

Jednadvacetiletý slovenský talent Matúš Marcin se zraněným pravým kotníkem marodil velkou část loňského roku. Neustále jsem se pohyboval v kruhu zranění – regenerace - příprava s kondičním trenérem – obnovení zranění. Až podrobné vyšetření u specialisty v Praze odhalilo, že mu v kotníku schází vaz. V srpnu absolvoval operaci, při níž mu byl chybějící vaz v kotníku plasticky nahrazen. Po nezbytné rekonvalescenci se v lednu naplno zapojil do zimní přípravy FC Vysočina. „Vše vypadalo nadějně. Nastoupil jsem do šesti přípravných duelů a vstřelil jsem dvě branky. Jako náhradník jsem naskočil do tří úvodních zápasů jara a v Českých Budějovicích jsem si konečně odbyl premiéru v základní prvoligové sestavě FC Vysočina. Radost z této mety a důležité výhry však zkalilo mé zranění. Čtvrthodiny před koncem jsem musel vystřídat se zraněním levého kotníku. Hned jsem věděl, že je zle. Po čerstvých zkušenostech s předchozím zraněním jsme co nejrychleji zvolili operativní zákrok. I na tomto kotníku mi 24. března provedli plastiku vazu,“ popsal své martyrium člen kádru slovenské reprezentace U21.

V jaké fázi je nyní jeho návrat na zelené trávníky? „Šest týdnů po operaci mohu chodit, intenzivně rehabilituji, posiluji horní partie těla a zhruba za dva týdny bych mohl začít vyklusávat. Na startu letní přípravy bych se měl připojit k týmu a pod vedením kondičního trenéra dohánět manko. Pevně věřím, že jsem si zdravotní trable vybral na dlouhou dobu dopředu a budu se moci věnovat své fotbalové kariéře. Ještě, že mám jen dva kotníky,“ neztrácí zraněními pronásledovaný Matúš Marcin pozitivní přístup a humor.

„Kluky sleduji ze Slovenska na dálku. Viděl jsem všechny jarní zápasy a těší mne, že tým podával dobré výkony a ve velkém předstihu dokázal zajistit záchranu v SYNOT lize. Velká škoda některých smolných proher ve vyrovnaných zápasech. Mohli jsme být ve hře o evropské poháry,“ dodal odchovanec Prešova..

 
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu