02.12.2017, Miroslav Fuks

Ivan Kopecký: Náš vstup do druhé půle byl nepochopitelný

Ivan Kopecký: Náš vstup do druhé půle byl nepochopitelnýVysočině na Slovácku 49 minut svítila šťastná hvězda, když dokázala přežít bez inkasované branky tři velké šance domácích, kteří navíc neproměnili ani pokutový kop. Jihlavští naopak udeřili ze standardky a ujali se vedení. Jenže domácí, kteří od srpna čekali na výhru, kolem 50. minuty dvěma brankami skóre otočili. Co k důležité bitvě řekli jeho aktéři.

„Byli jsme si vědomi, že nastoupíme proti soupeři, který je na tom stejně, jako my. Stejně tak jsme si uvědomovali, že Slovácko je herně velmi kvalitní, přestože to není podloženo výsledky a nachází se v dolních patrech tabulky. Do zápasu jsme nastoupili se záměrem, že soupeře necháme hrát, nebudeme ho napadat ve vyšším postavení a budeme se snažit hrozit z brejků a standardek. V úvodu utkání jsme už ve 3. minutě přežili klinickou smrt, kdy domácí neproměnili pokutový kop. Naopak jsme dokázali vstřelit úvodní branku, když se hlavou prosadil Krejčí. Dále jsme tam měli několik zajímavých brejkových akcí, ale musím říci, že jsme v první půli měli kus štěstí, protože jsme přežili tři velké šance domácích,“ řekl k úvodnímu dějství kouč Ivan Kopecký a ve svém hodnocení se přesunul k mnohem méně povedené pasáži: „O přestávce jsme si řekli, že není nic rozhodnuto, že musíme přečkat snahu domácích, že musíme být dobře organizovaní a že musíme zvládnout hlavně vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky. Proto jsem strašně naštvaný, jak se z naší strany další minuty odvíjely. Je pro mne nepochopitelné, že nám Slovácko vstřelilo dvě takto rychlé branky po našich hrubých individuálních chybách. Soupeře to logicky nakoplo a bylo ho plné hřiště. My jsme na vývoj duelu zareagovali prostřídáním a nasazením ofenzivních hráčů. Jenže domácí nás do šancí nepouštěli, měli jsme jen několik náznaků. V naší hře bylo hodně ztrát, nepřesností a hektiky, což pramenilo z přemíry snahy i nekvality. Naopak byli hodně nebezpeční z kontrů do otevřené obrany a mohli svůj náskok ještě zvýšit. Jsme teď hrozně zklamaní, protože jsme s vedením 0:1 v takto důležitém utkání měli naložit lépe. Bohužel, nezvládli jsme to.“

Na hodnocení jihlavského podzimu v tomto ročníku HET ligy bude ještě dost času, přesto byl trenér Kopecký bezprostředně po utkání požádán o svůj komentář k celkovému vystoupení FC Vysočina: „Musíme provést hlubší analýzu stavu. Vedení na tuto situaci jistě bude reagovat. Velká nespokojenost je samozřejmě na místě. Odehráli jsme hned několik zápasů, v nichž jsme neměli propadnout. Například v tom posledním domácím proti Brnu, kdy jsme podali tristní výkon. I dnešní duel ukázal, že opakovaně doplácíme na individuální chyby.“

Pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Ivana Kopeckého z tiskové konference přinášíme i slova stopera Jiřího Krejčího a ligového debutanta Tomáše Smejkala.