21.11.2019, Miroslav Fuks

Ivan Čermák: Kluci na sobě chtějí pracovat

Ivan Čermák: Kluci na sobě chtějí pracovatV seriálu podzimních hodnocení z hlediska mládežnických týmů FKM Vysočina pokračujeme rozhovorem s Ivanem Čermákem, trenérem mladšího dorostu B. Tedy týmu U16, jenž působí ve skupině D Moravskoslezské Divize. Po podzimu mu náleží 3. příčka se ziskem 37 bodů a pětibodovou ztrátou na celky na čele – Spartou Brno a Hodonínem.

 

Jak hodnotíte průběh podzimu a výkony týmu U16?
Co se týká průběhu podzimu, tak musím říct, že hráči pracovali velmi dobře a s tím souvisí jejich výkon týmu. I přesto, že šestice hráčů se pohybuje ve vyšší kategorii a tím je samozřejmě ovlivněna síla a kvalita týmu, tak si myslím, že jako tým jsme ukázali svoji kvalitu. Na podzim jsme nezvládli dvě utkání z patnácti a musíme uznat, že soupeři tyto duely vyhráli zaslouženě. Ale důležitější je pro mě posun výkonnosti u jednotlivých hráčů a to si myslím, že se u mnoha z nich zatím daří. Samozřejmě uvidíme během následujících dvou let, protože výkonnost v této kategorii je ještě hodně nevyrovnaná.

Odpovídá třetí tabulková pozice po skončení podzimu síle a možnostem mužstva?
Pro mě a pro hráče je tato soutěž nová a nevěděli jsme co od ní úplně očekávat, protože jsme neznali reálnou kvalitu soupeřů. Po skončení podzimu musím říct ano, naše pozice v tabulce odpovídá momentálním možnostem a síle našeho mužstva.

Byla pro vás divizní soutěž adekvátní? Prověřila hráče dostatečně?
Nedokážu říct, jestli je adekvátní. Samozřejmě by bylo určitě lepší hrát vyšší soutěž, kde by výkonnost a kvalita jak týmu, tak samotných hráčů šla určitě ještě více nahoru. Proto je pro nás důležité pracovat intenzivně v tréninku, kde mimo jiné hrajeme i s naší U17. Věřím, že nám pomohou i kvalitní soupeři v zimní přípravě, kde se ukáže, jak na tom opravdu jsme a teprve potom můžu odpovědět, zda je pro nás soutěž adekvátní a jestli hráče prověřila.

Kde vidíte přednosti a nedostatky týmu? Na čem budete chtít přes zimu pracovat?
Jednoznačně vidím přednost v tom, že kluci na sobě chtějí pracovat. Samozřejmě si odpovíte, že by to mělo být normální, ale v dnešní době tomu tak úplně není. V zimě budeme chtít zapracovat hlavně na nedostatcích, kterými jsou zejména síla a kompenzace. A určitě se zaměříme více na taktiku, především do obrané fáze.

Který podzimní duel se vám nejvíce vydařil? A který naopak nejméně?
Vydařená utkání určitě byli ve Žďáru nad Sázavou (0:3), v Líšni (2:3) a na Svratce Brno (0:3). Naopak to nejslabší jsme odehráli na Spartě Brno (3:0).

Kteří hráči náleželi mezi opory mužstva?
Je těžké jmenovat opory mužstva, všichni hráči se v tréninku a zápase snaží udělat vše pro to, abych jejich výkon a práce byla nejlepší. Každý hráč má momentálně nějakou svoji kvalitu, která se během podzimu rozvíjela. Takže bych úplně neřekl opory mužstva, ale hráče, kteří si právě drželi vyrovnanou kvalitu během podzimních utkání. A těmi byli Jan Chytrý a Tadeáš Smejkal.

U16 - hráčské statistiky za podzim

Vstřelené branky: 16 - Trňák, 13 - Šimánek, 11 - Smejkal, 10 - Chytrý, 9 - Horký, 5 - Krajčo, Jonáš, 4 - Horák, Blažek, Dobrovolný, 3 - Zacha, Gregor, 2 - Panský, Maršík, 1 - Farka.

Odehrané zápasy: 15 - Zacha, Chytrý, Horák, 14 - Smejkal, Panský, 13 - Maršík, Drápela, 12 - Blažek, Dvořák, Krajčo, Kadlec, Horký, Trňák, 11 - Šimánek, 10 - Gregor, 8 - Pech, 7 - Dobrovolný, Brada, 2 - Mašek, Jonáš, 1 - Křehlík, Homola, Holan, Procházka, Vodička, Folejtar, Farka.

 
Aktuálně

Představujeme partnera FCV: prodejní síť DŮM BAREV

Mezi dlouholeté věrné partnery FC Vysočina bezpochyby náleží známá prodejní síť DŮM BAREV. Se 110 specializovanými prodejnami barev, laků a příslušenství představuje největší síť tohoto sortimentu v Česku. Malíři, natěrači a kutilové svoji prodejnu naleznou nejen v Jihlavě, ale i v Třebíči a ve Žďáru nad Sázavou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu