02.06.2017, Miroslav Fuks

Ikaunieks: Boj o záchranu byl pro mne novou zkušeností

Ikaunieks: Boj o záchranu byl pro mne novou zkušenostíAnketa o Hráče měsíce FC Vysočina za měsíc květen zná svého vítěze. Stejně jako v dubnu, tak i o měsíc později se největší přízni fanoušků těšili Jakub Fulnek a Davis Ikaunieks. Tentokrát si však pořadí prohodili a s velkým náskokem zvítězil lotyšský reprezentant. Třetí příčku znovu obsadil gólman, ovšem nikoli Jan Hanuš, ale Matej Rakovan. Ikaunieks se stal pátým hráčem, který v tomto hlasování fanoušků FC Vysočina zvítězil. Tradičně vám nabízíme aktuální rozhovor s vítězem ankety.

 

Davisi, jsi spokojen se svými výkony v květnu?
Rozhodně ano. Sehráli jsme velmi dobré a důležité zápasy. Odehrál jsem v nich kompletní porci minut, na jednu branku jsem přihrál a dva góly jsem vstřelil.

Ve kterém z odehraných květnových zápasů jsi podal nejlepší výkon?
Opravdu nevím. Na to se raději musíte zeptat kouče.

Který z těchto duelů byl nejtěžší?
Myslím, že proti Příbrami. Byl to naprosto zásadní duel pro to, abychom ligu udrželi. Enormní důležitost utkání se promítla i do našeho výkonu a nervozity během utkání.

O záchranu jsi bojoval vůbec poprvé ve své kariéře. Jak moc náročné to bylo? Vnímal jsi velký tlak na psychiku?
Bylo to vážně těžké. Na druhou stranu šlo o novou a zajímavou zkušenost, která mne jistě z fotbalového hlediska obohatila a snad i posílila.

V celém ročníku jsi zaznamenal 9 branek a v anketě Objev sezóny ePojisteni.cz ligy si obsadil třetí pozici. Jsi spokojený se svojí premiérovou sezónou v Česku?
Určitě ano! Asi ani já sám jsem nečekal, že se mi bude tolik dařit.

Měly tvé góly a úspěchy mediální ohlas doma v Lotyšsku?
Ano, o každém utkání média v Lotyšsku informovaly. Jsem rád, že česká liga neunikla jejich pozornosti.

Nyní jsi na srazu lotyšské reprezentace. Jaké zápasy vás čekají?
V pátek 9. června v Rize nastoupíme do kvalifikačního duelu proti úřadujícím mistrům Evropy – Portugalsku. Netřeba asi dodávat, jak moc těžký zápas nás čeká! Všichni se na něj velmi těšíme. Věříme, že v utkání nastoupím.

Jistě se poté těšíš i na dovolenou. Jak ji hodláš strávit?
Chci si ji užít s rodinou a přáteli. Samozřejmě se chci věnovat i své přítelkyni!

Pořadí ankety Hráč měsíce za květen 2017:

1. Ikaunieks Davis 301 b., 2. Fulnek Jakub b., 192 b., 3. Rakovan Matej 189 b., 4. Hronek Petr 172 b., 5. Hanuš Jan 110 b., 6. Urdinov Yani 98 b., 7. Štěpánek David 93 b., 8. Vaculík Lukáš 88 b., 9. Popović Marin 64 b.

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc červen jste zvolili Standu Klobásu

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ za zápasy nabitým červnem registruje vítězství staronového lídra. Poprvé od srpna loňského roku zvítězil v hlasování fanoušků šestadvacetiletý útočník Stanislav Klobása. Za uplynulý měsíc nastoupil do 7 duelů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a vstřelil 3 branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Vysočina Jihlava
1.SK Prostějov
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu