M-soft
 
08.09.2017, Miroslav Fuks

Hronek: FC Vysočina už několikrát prokázal vnitřní sílu

Hronek: FC Vysočina už několikrát prokázal vnitřní síluFanoušky FC Vysočina v minulém týdnu zarmoutila informace o přestupu Petra Hronka do Fastavu Zlín. Čtyřiadvacetiletý záložník s ambiciózním týmem účastníkem Evropské ligy podepsal víceletý kontrakt. Petr v Jihlavě odvedl velmi dobré služby, za něž mu náleží velké poděkování. A stejně tak i prostor k tomu, aby ve formě rozhovoru svůj další posun ve fotbalové kariéře objasnil.

 

Petře, jak se tvůj přestup do Zlína zrodil? Jak dlouho jednání probíhala? Byli ve hře i jiní zájemci?
Jednání a spekulace se táhly docela dlouho. Naštěstí šly dost mimo mne a nebyl jsem jimi přímo zasažen. Sledoval jsem je spíše okrajově. Ve finále se vše seběhlo dost rychle. Krom Zlína jsem zaregistroval zájem ze strany Baníku Ostrava.

Co tvé rozhodnutí přestoupit do Zlína ovlivnilo? Jak velkou roli hrála vidina zápasů v Evropské lize?
Cítil jsem, že potřebuji dát své kariéře nový impuls, udělat krok dál. Obrovskou motivací je samozřejmě vidina zápasů v Evropské lize. Taková možnost se nenabízí každý den a je třeba ji využít. A musím říci, že svoji roli sehrála i touha hrát o přední příčky. Věřím, že ve Zlíně do zápasů budeme nastupovat ve větším klidu, což by se pozitivně mohlo projevit i na výkonech.

Trvale jsi podával kvalitní výkony, tudíž kolem tebe jistě kroužili renomované kluby i v jiných přestupových obdobích, že?
Nejžhavější to bylo loni v létě, kdy mne trenér Trpišovský hodně chtěl do Liberce. Tehdy už jsem byl jednou nohou ve Slovanu, ovšem nakonec se kluby nedohodly.

Ovlivňoval tento zájem tvé výkony? Jsi rád, že nyní máš klid do fotbalové práce a rozvoje kariéry?
Těší mne, že už je celá přestupová sága za mnou. Ulevilo se mi, mohu se teď soustředit jen na fotbal a nebudu po telefonu řešit případný odchod do jiného klubu. Rozhodně si ale nemyslím, že by přestupové úvahy nějak ovlivňovaly mé výkony v zápasech. Kdo mne zná, tak ví, že do utkání jdu vždy naplno a s čistou hlavou.

Nemáš obavy z nebývalé konkurence, která ve Zlíně panuje? Na jaký post s tebou kouč Páník počítá?
Rozhodně nemám. Naopak jsem rád, že ve Zlíně panuje velký tlak na místo v sestavě. Pro další fotbalový rozvoj hráče je to rozhodně lepší, než být v klídku a mít místo v základu prakticky jisté. S panem Páníkem jsme se předběžně bavili o tom, že bych mohl nastupovat ve středu zálohy a to jak v ofenzivní, tak i v defenzivní pozici. Zde mám asi větší šanci na uplatnění, než na křídle.

Už ses ve Zlíně usadil? Našel si v místním kádru nějaké bývalé spoluhráče?
Pronajal jsem si byt po Fantišovi, který odešel na hostování do Příbrami. Pár kluků z minulosti znám. Například Hnaníčka nebo Vukadinoviće.

Liší se nějak náplň tréninků oproti těm v Jihlavě?
To zatím nemohu posoudit, neboť jsem v klidovém režimu. Trochu mne trápí tříslo, trénovat začnu až v příštím týdnu.

Jak budeš na 18 měsíců v FC Vysočina vzpomínat?
V Jihlavě to bylo super! Vzpomínat budu jen v tom nejlepším! Byla tu parádní parta, klub fungoval a zaslouží poděkování, že mne dostal do ligy. Myslím, že jsme vždy měli dobrý mančaft, který ale nedokázal úplně naplnit svůj potenciál a sezóny odehrát ve větším klidu, bez enormního záchranářského stresu. I teď na podzim jsme touto dobou měli mít více bodů. V některých duelech nám chybělo více štěstí nebo klid v koncovce.

Které období z tvého hlediska bylo nejvydařenější?
Asi hned první půlrok. Odehrál jsem první sezónu v I. lize, docela se mi dařilo a hned jsem dokázal vstřelit šest branek.

Jak vidíš nadcházející blok utkání, kdy kluci hrají 3 ze 4 utkání doma? Budou úspěšní?
Jsem o tom stoprocentně přesvědčen! Tým už několikrát prokázal vnitřní sílu.

Kteří fotbalisté by tě podle tebe v sestavě FC Vysočina mohli nahradit?
Myslím si, že trenér Kopecký má kam sáhnout, v týmu je dost kvalitních hráčů. Všichni víme, že je jen otázkou času, kdy ve středu zálohy začne po zranění nastupovat Jožo Urblík, který nám v uplynulých měsících moc chyběl. Navíc tady jsou i Niky Daníček nebo David Štěpánek. Na kraji určitě mohou hrát Kuba Fulnek nebo Marin Popović.

Stihl ses rozloučit se spoluhráči?
Ještě jsem to nezvládl. Vše se událo moc rychle a měl jsem strašně málo času. Určitě to brzy stihnu napravit. Navíc musím kustodovi odevzdat věci.

 
Aktuálně

Duel Vysočiny s Pardubicemi opět vítěze nepoznal

Měření sil FC Vysočina a Pardubic potvrdilo, že přípravné duely těchto týmů vítěze nepoznávají. I na hřišti Sokola Bedřichov se hrálo vyrovnané utkání, v němž se oba celky rozešly po zásluze smírně 1:1 (0:0). Jihlava šla zkraje druhé půle do vedení díky trefě Nikolase Daníčka, ovšem hosté o chvíli později dokázali vyrovnat. I ve druhém letním... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu