14.02.2012, Miroslav Fuks

Hráčem FC Vysočina se stal David Helísek

Hráčem FC Vysočina se stal David HelísekKrajní záložník David Helísek (nar. 4.9.1982) je konečně kmenovým hráčem FC Vysočina. Zkušený a univerzální fotbalista, který v posledních dvou a půl letech pravidelně nastupoval v Corgoň lize za Dunajskou Stredu, se k jihlavskému celku připojil už ve druhé polovině ledna a stihl nastoupit k šesti přípravným duelům. Nyní se podařilo dotáhnout jeho přestup z FK Mutěnice, odkud na Slovensko zamířil.

 

Jihlavský trenér Roman Pivarník zná Helíska ze slovenské ligy a ze společného působení v Dunajské Stredě na jaře 2011: „Jsem rád, že se jeho příchod podařilo dotáhnout do konce a že můžeme navázat na spolupráci z Dunajské Stredy. Helísek je pracovitým fotbalistou, který hraje na velkém prostoru. Jeho výhodou je univerzálnost, neboť může nastupovat na obou krajích obrany i zálohy. Do týmu dobře zapadal a svoji kvalitu potvrdil i výkony v rámci zimní přípravy."

Helísek prošel mládežnickými týmy Baníku Ostrava a poté působil v MSFL v Bystřici pod Hostýnem. Odtud si ho do II. ligy vytáhly Kunovice, kde strávil 2 sezóny (50 zápasů/1 gól). Po kolapsu kunovického fotbalu zamířil v létě 2006 do řeckého třetiligového klubu Lamia F.C. O rok později se upsal v třetiligových Mutěnicích, kde odehrál dva ročníky. Obrat v jeho kariéře způsobil v létě 2008 přesun do slovenské Dunajské Stredy. Zde pravidelně nastupoval a do konce roku 2011 si připsal 81 startů a 2 branky v nejvyšší slovenské soutěži.

„Na Dunajskou Stredu budu určitě vzpomínat v dobrém. Pravidelně jsem hrál, chodilo dost lidí, na stadiónu byla dobrá atmosféra a dva ročníky se nám dařilo. Podzim 2011 však v Dunajské přinesl obrat k horšímu. Angažmá v Jihlavě je pro mne vítanou změnou a velkou motivací. Znovu jsem tu získal chuť do fotbalu a nalezl jsem tady vynikající podmínky pro fotbal. Doufám, že důvěru trenéra Pivarníka nezklamu," řekl ke svému příchodu na Vysočinu David Helísek. Přejme mu, aby se mu ve žlutém dresu dařilo a brzy rozšířil svoji chudou sbírku branek ve II. lize. Svůj dosud jediný zásah si připsal 24. října 2004 - do sítě Jihlavy.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu