07.06.2014, juniorskaliga.cz - Nikol Kuncová

Hráč kola Tomáš Duba: Pochvalu za rekordní výhru si zaslouží celý tým

Hráč kola Tomáš Duba: Pochvalu za rekordní výhru si zaslouží celý týmFotbalisté Jihlavy si v rámci 41. kola poradili s Pardubicemi vysoko 12:1, čímž stanovili nový rekord Juniorské ligy. Velice dobrým výkonem a hlavně čtyřmi góly se blýskl teprve osmnáctiletý útočník Tomáš Duba. Ten během jarní části potvrdil střeleckou formu z dorostu a nastřílel hned osm gólů. Zaslouženě se tak stal Hráčem kola.

Tomáši, jak vzpomínáte na utkání s Pardubicemi, kterým jste nastříleli dvanáct gólů?
Na utkání s Pardubicemi vzpomínám velmi rád. Byl to neuvěřitelný zápas. Již v páté minutě jsme se ujali vedení a po třetí vstřelené brance soupeř zcela rezignoval. Podali jsme dobrý týmový výkon.

Uvědomovali jste si, že překonáte rekord Juniorské ligy?
Myslím, že v průběhu zápasu jsme na rekord vůbec nemysleli. Snažili jsme se především vyhrát. Těší nás každá vstřelená branka, ať je první nebo dvanáctá.

Sám jste vstřelil hned čtyři branky. Jak byste góly popsal? A předpokládám, že se svým výkonem jste byl spokojený...
Od začátku se mi dařilo a mám pocit, že to byl nejvydařenější duel na jaře. První gól jsem dal již v páté minutě po centru z levé strany hlavou do protipohybu brankáře. Na 2:0 jsem zvyšoval po kolmé přihrávce, když jsem postupoval z levé strany sám a technickou střelou jsem obstřelil brankáře na zadní tyč. Za třetí gól můžu poděkovat především Martinu Kelblerovi, který mi přihrál na střelu do odkryté brány. Poslední můj gól padl v 78. minutě po centru z pravé strany. Tento gól považuji za nejtěžší, jelikož jsem střílel ze vzduchu.