24.04.2013, Miroslav Fuks

Gabriel da Silva si hledá nové angažmá

Gabriel da Silva si hledá nové angažmáCelkem pět a půl roku strávil brazilský krajní záložník či obránce Gabriel da Silva v Jihlavě. V loňském ročníku se po dlouhých letech snažení dočkal postupu do Gambrinus ligy, ale do té ani jednou nezasáhl. Jaro strávil v juniorce a s platností od 1. května 2013 se s vedením klubu dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

 

Gabriel v postupové sezóně naskočil do osmnácti zápasů a vstřelil jednu branku. V nejvyšší soutěži však trenéra Komňackého nepřesvědčil, do žádného duelu nezasáhl a jen čtyřikrát byl alespoň na střídačce. Jeho šanci na prosazení se do užšího kádru eliminovaly i mnohá zranění, z nichž jedno znemožnilo i jeho plánované hostování v Příbrami. V zimní přípravě nastoupil do devíti duelů a odjel i na soustředění do Turecka. Jaro však po zúžení kádru strávil trénováním v juniorce. Zahrál si jen v posledních dvou duelech Juniorské ligy.

„Přede mnou jsou testy v jednou z polských prvoligových klubů. Mám nyní dost času na to, abych si pro příští ročník našel nové angažmá a další fotbalovou výzvu. Na Vysočinu každopádně budu rád vzpomínat a děkuju jí za šanci, kterou mi dala,“ řekl věčně usměvavý Gabriel.

Připomeňme, že na Vysočinu přišel v lednu 2008 v době, kdy první tým trénoval Karol Marko. Tento portugalsky hovořící kouč mu usnadnil aklimatizaci a tak se tehdy dvacetiletý hráč stal oživením jihlavské sestavy. Z krajního záložníka se postupně vypracoval na jednoho z nejlepších pravých obránců II. ligy. V té nastoupil přesně do stovky zápasů a vstřelil 4 branky.

Gabriel v lednu 2008 poprvé v jihlavské dresu. A hned musel smolně odstoupit se svalovým zraněním.

Takto oslavoval svoji první branku za FC Vysočina.

 
Aktuálně

Čtvrtek fanouškům! Nenechte si ujít autogramiádu a besedu!

Poslední únorový čtvrtek bude patřit fanouškům FC Vysočina! Od 17:00 hodin by si v jihlavském nákupním a zábavním centru City Park neměli nechat ujít autogramiádu kompletního „áčka“. A poté by se měli přesunout na stadión v Jiráskově ulici, kde od 18:00 hodin ve VIP zázemí v sídle klubu proběhne tradičně velmi otevřená beseda s ředitelem klubu... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu