06.11.2006, iDnes.cz - Jan Salichov & Jakub Mezlík

Faldyna touží v Jihlavě zůstat

Faldyna touží v Jihlavě zůstatJihlava - Byl to možná jeho vůbec poslední zápas v Jihlavě. Útočník Vysočiny Petr Faldyna, nejlepší střelec druhé nejvyšší soutěže, se v závěrečném domácím zápase podzimní části rozloučil s fanoušky stylově.

Ve 14. minutě se po ideální přihrávce Jiřího Malínka svým devátým zásahem v letošním ročníku postaral o rychlé vyrovnání na 1:1.

Konečnou remízu 2:2 však ani on odvrátit nedokázal. „Gól byl dobrej. Ale nestačil,“ litoval jihlavský kanonýr. „Dneska jsme měli vyhrát.“

Jenže jihlavští fotbalisté nedokázali prolomit starou fotbalovou pravdu o tom, že dva domácí zápasy hned po sobě se obvykle vyhrávají jen stěží. „Jeden získaný bod je pro nás málo,“ lituje Faldyna. „Ale remíza je asi zasloužená. Ve druhém poločase jsme totiž hráli hrozně.“

Domácímu mužstvu, pomýšlejícímu na okamžitý návrat do nejvyšší soutěže, scházela po přestávce bojovnost, vůle i nasazení. „Soupeř byl jednoznačně lepší, měl i dost šancí,“ uvědomuje si Faldyna.

Hráči prvoligových Českých Budějovic na Vysočině pomalu končí jeho půlroční hostování. „Blíží se to,“ ví třicetiletý forvard. „Ale ještě s týmem pojedu do Hradce Králové. A věřím, že to nebude můj poslední zápas za Jihlavu.“

O tom, zda v kádru druholigového mančaftu bude moci zůstat i v jarní části soutěže, zatím nic neví. „To ani není otázka na mě,“ krčí rameny. „Já bych tu určitě rád zůstal.“