29.09.2013, Miroslav Fuks

FC Vysočina se odhlásil z Moravskoslezské ligy žen

FC Vysočina se odhlásil z Moravskoslezské ligy ženVelké zklamání. Jinak nelze nazvat situaci v ženském týmu FC Vysočina. Vleklé personální problémy a špatná tréninková morálka vyústily v nepříjemné a nelehké rozhodnutí klubového představenstva tým odhlásit z Moravskoslezské ligy žen. Primárním důvodem je početní stav hráčského kádru, který momentálně neumožňuje sestavit ani kompletní jedenáctku. Tým už neodcestuje k plánovanému nedělnímu duelu do Olomouce.

 

„Před více než třemi a půl lety jsme v Jihlavě s velkým nadšením a odhodláním zachránili a znovu nastartovali ženský fotbal, když jsme pod křídla FC Vysočina převzali Start Jihlava. Týmu byly vytvořeny nebývalé podmínky na přípravu, disponoval kvalitním tréninkovým a materiálně technickým vybavením a klub do ženského fotbalu každoročně vkládal nemalé finanční prostředky. Dva roky po sobě dokázal vyhrát Moravskoslezskou ligu žen a dvakrát se neúspěšně pokoušel prokousat baráží do extraligy. V létě 2012 se bohužel rozběhl proces postupného rozpadu týmu, který vyvrcholil právě nyní,“ uvedla Jarmila Vaculíková, členka klubového představenstva, která byla klíčovou postavou rozšíření FC Vysočina o ženské a dívčí týmy.

Zároveň blíže objasnila příčiny aktuálního nepříjemného rozhodnutí představenstva FC Vysočina: „Tým zevnitř postupně rozežíraly vleklé personální a komunikační problémy, špatná tréninková morálka hráček, časté změny v realizačním týmu, ukončení aktivní kariéry zkušenějších fotbalistek a vše vyvrcholilo v poslední době, kdy nám některé hráčky sdělily, že už za FC Vysočina nechtějí dále nastupovat. Už v létě odešly dvě hráčky do Slavie Praha, jedna míří do Čáslavi a další dvě fotbalistky neodolaly vábení Brna. Navíc momentálně máme dvě hráčky dlouhodobě na marodce. Strašně nás to mrzí a zejména pro mne jde o velké osobní zklamání. Nicméně jsme nucení odhlásit se pro nedostatečný počet hráček ze soutěže,“ s těžkým srdcem konstatovala Vaculíková, která zároveň zdůraznila: „V budování ženského fotbalu pod hlavičkou FC Vysočina chceme i nadále pokračovat. Naše rozhodnutí se nijak nedotkne stávajícího týmu žákyň. Zbylým členkám ženského týmu umožníme hostování v okolních klubech.“

 
Aktuálně

Juniorka do jara vstoupila remízou v Olomouci

Prvním týmem FC Vysočina, který vstoupil do jarní fotbalové sezóny, byla juniorka. Na úvod se představila na umělé trávě v Olomouci, kde se v kvalitním utkání s šancemi na obou stranách zrodila bezbranková remíza. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu