02.02.2022, Jakub Pavlas

FC Vysočina remízovala s MFK Chrudim

FC Vysočina remízovala s MFK Chrudim Zápas, který se odehrál 1.2.2022 v ulici Na Stoupách, FC Vysočina uvítala soupeře z druhé nejvyšší soutěže - Fortuna Národní ligy - MFK Chrudim. Jihlavští fotbalisté působili lepším dojmem než v předešlých přípravných utkáních, a proti Chrudimi byli lepším týmem. Ovšem soupeřova vysoká efektivita v zakončení výsledek ovlivnila a utkání tak skončilo remízou 3:3.

„Zápas měl slušnou úroveň, působili jsme pohyblivějším a fotbalovějším dojmem, kdy jsme dokázali dobře rotovat a přehrávat soupeře. První gól padl po akci z levé strany, když levý bek Křišťál odcentroval a míč propadl až na zadní tyč, kde správně dokázal uzavřít prostor pravý obránce Svoboda. Soupeř si příliš šancí nevytvořil, přesto ale dokázal vyrovnat po dobře kopnutým rohovým kopu. Do konce prvního poločasu jsme si dokázali vítězství vzít zpět na svou stranu, když se zahrával rohový kop Selnarem, který si našel útočník Vedral a propálil hostujícího brankáře.

Ve druhém poločase, po vystřídání hráčů ve středu hřiště, jsme ztratili půdu pod nohama a soupeř tak dvěma góly stav utkání otočil na 2:3. Náš tým ale dokázal opět shromáždit všechny síly a skóre vyrovnal, když tentokrát po pěkné akci z pravé strany Arroyo vyslal zpětnou přihrávku do velkého vápna, kde si míč našel Fila a umístěnou střelou k tyči překonal brankáře. Náš tým se snažil dotáhnout zápas do vítězného konce, ale bohužel žádná z akcí už gólem neskončila a tak zápas skončil nerozhodně 3:3. Řekl k zápasu sportovní ředitel klubu Lukáš Vaculík.

Další přípravné utkání odehraje FC Vysočina Jihlava v sobotu 5.2.2022 od 11:00 v areálu Na Stoupách v Jihlavě proti Slovácku B.

Sestava FC Vysočina Jihlava:

Jágrik, Svoboda (62.min. Křehlík), Vlček (62. min. Irodotis), Krčík, Křišťál (62. min. Fila), Lacko (50. min. Vítek), Tureček (45. min. Khalifa), Selnar (62. min. Musil), Fila (45. min. Arroyo), Zoubele (62. min. Ritter), Vedral (70. min. Wilson)

Sestava MFK Chrudim:

I poločas: Floder ,Šplíchal, Tkadlec, Šejvl, Kesner – J. Řezníček – Juliš, Průcha, Kejř, Záviška – Firbacher

II. poločas: Floder – Šplíchal, Drahoš, Fišl, Sokol – Vrána, Látal, Breda, Čáp – Surmaj

Góly: 9. Svoboda, 30. Vedral, 72. Fila – 23. Šejvl, 59. Fišl, 64. Surmaj.

Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Hájek.