06.12.2007, Miroslav Fuks

FC Vysočina hlásí velké změny v hráčském kádru

FC Vysočina hlásí velké změny v hráčském kádruBěhem zimní pauzy v kádru FC Vysočina Jihlava pravděpodobně nezůstane kámen na kameni. Soupisku prvního týmu s největší pravděpodobností po neúspěšném podzimu opustí hned devět hostujících hráčů. Jejich místa zaujmou povětšinou odchovanci klubu či perspektivní mladíci. Vedení FC Vysočina hodlá první tým přebudovat s výhledem do prvoligové budoucnosti.

 
Sportovní úsek klubu se rozhodl dále neprodloužit hostování Martinu Bayerovi (Slavia Praha), Peteru Šedivému (Sigma Olomouc), Pavlu Mezlíkovi (1.FC Brno) a Romanu Drgovi (Kroměříž). Uplatnění v jihlavském dresu nenajdou ani Michal Pacholík, Štěpán Wasserbauer a Pavel Vojtíšek, kteří na podzim hostovali v nižších soutěžích. „Bohužel nejsme schopní udržet slovenské hráče Martina Suchého a Branislava Rzeszota. Jejich finanční požadavky jsou však zcela neslučitelné s našimi ekonomickými možnostmi. Jihlavu dále opouští zkušený Martin Sviták, který hodlá zamířit do zahraničí, a zároveň jsme se rozhodli neprodloužit smlouvu obránci Pavlu Bartošovi, který tak Vysočinu opouští po sedmi sezónách a 154 odehraných zápasech v našich dospělých týmech,“ informoval sportovní manažer Zdeněk Šmýd, který přidal nepříznivou zprávu o dalším působení kanonýra Pavla Simra: „Bohužel, na 99,9% u nás Pavel nebude na jaře pokračovat. Vedení Brna trvá na jeho zapojení do prvoligového kádru. Za této situace se maximálně soustředíme na uplatnění přestupové opce na Petra Faldynu.

V kolonce příchody zatím převládá nejistota, protože většina přestupů či hostování s přestupovou opcí ještě není dotažena. Barvy FC Vysočina bude nadále hájit olomoucký levý obránce či záložník Michal Vepřek a klub mimo jiné usiluje o příchod trojice záložníků Radek Sláma, Lukáš Vaculík a Michal Belej. Kádr „áčka“ dále doplní z juniorky Jiří Chlup, Martin Štěpanovský, Josef Hušbauer a Rostislav Šamánek. Posilou by měl být uzdravený Jiří Malínek.

Třetiligová juniorka avizuje prodloužení hostování slávisty Marka Borovského, přeřazení dorostenců Luďka Procházky a Petra Filipa a jednání o dalších zhruba pěti perspektivních fotbalistech.

 
Aktuálně

Program zimní přípravy fotbalistů FC Vysočina

Před fotbalisty FC Vysočina je ještě několik dní úplného klidu, než se pod dohledem moderních technologií rozběhne plán jejich individuální kondiční a silové přípravy. Tak, aby byli na startu týmové zimní přípravy v pondělí 8. ledna v optimální kondici. Co dalšího je během zimy čeká? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu